MEGAWIDOWISKO W WYKONANIU NAJLEPSZYCH AKROBATÓW NA ŚWIECIE

MEGAWIDOWISKO W WYKONANIU NAJLEPSZYCH AKROBATÓW NA ŚWIECIE.

NARODOWY CYRK CHIŃSKI PIERWSZY RAZ ODWIEDZI POLSKĘ.

LEGENDARNA, ORYGINALNA PRODUKCJA ZE ŚRODKOWEGO KRÓLESTWA

Od ponad 25-u lat Chiński Cyrk Narodowy powraca z dziecięcym zdumieniem do ponad 10 milionów odwiedzających z całej Europy. Pokazują nam ciało, umysł i duszę ‐ zjednoczone na żywo. Najlepsi chińscy artyści są częścią przedstawiania, które łączy ze sobą unikalność wspaniałych występów i daje wgląd w daleką, tajemniczą kulturę. To jest właśnie przepis na sukces, kryjący się za tą fascynującą produkcją, która staje się coraz bardziej popularna na europejskim rynku rozrywkowym. To żadna niespodzianka. Prawda jest taka, że wszyscy mówią o Chinach ale mało kto zna ten fascynujący kraj. Dla dość dużej publiczności tradycją stało się oglądanie zmieniającego się co rok przedstawienia. Publiczność coraz bardziej zagłębia się w historię i cuda Środkowego Królestwa. Z niezrównaną ciągłością i jakością Chiński Cyrk Narodowy prezentuje tę formę sztuki dużym publicznościom -­‐ i pozostawia niezatarte wrażenia.

W tym roku, po raz pierwszy w Polsce, najlepsi akrobaci na świecie zaprezentują najnowsze Show The Grand Hong Kong Hotel – Gdzie świat poznaje serce Chin.

Nowy program, nowe cuda! Gdyńska publiczność będzie miała możliwość doświadczyć jedności ciała i duszy, którą osiągnęli najlepsi akrobaci na świecie. W ciągu ostatnich kilku lat Chiński Cyrk Narodowy zaprezentował szerokiej rzeszy odwiedzających poniekąd dziwną i fascynującą kulturę Chin poprzez opowieści, których tłem były legendarne miejsca, miasta i miasteczka. Ekipa produkcyjna jest zdeterminowana, aby kontynuować przedstawienie w takiej właśnie formie. Idąc w ślad wyprzedanych spektakli Shanghai Nights, Forbidden City i Chinatown, tym razem przedstawimy legendarne Środkowe Królestwo: HONG KONG!

Od połowy XIX do końca XX wieku, Hong Kong był brytyjską kolonią na Morzu Południowochińskim otoczoną przez ogromne Środkowe Królestwo. I to właśnie dzięki tej lokalizacji pomiędzy dwoma światami szybko rozwinął się handel oraz wzrosła liczba ludności miasta. Do dziś jest to jeden z najgęściej zaludnionych regionów świata. Życie w tym mieście toczy się na najszybszych obrotach i symbolizuje ducha dzisiejszych Chin, którego przejawem jest rozkwit przemysłu, wzrost handlu i polepszenie warunków życia w całej Azji. Mocno zakorzeniony w tysiącach lat tradycji, ale z determinacją patrzący w przyszłość, Hong Kong szuka swojego miejsca w globalnej konkurencji pomiędzy największymi miastami.

Głównym tematem nowego spektaklu, jednocześnie metaforą jest napięta sytuacja mająca miejsce w starym wiktoriańskim hotelu, gdzie ludzie ze wszystkich zakątków świata, reprezentujący wszystkie klasy i epoki, rozpoczynają swoją podróż aby odkryć tajemniczą chińską kulturę oraz siebie samych, aby handlować lub po prostu znaleźć szczęście. Magia postępu spotyka się tu z azjatycką poezją a beztroski śmiech jest następstwem akrobatycznych sensacji.

Cyrk jest idealnym miejscem do przedstawienia akrobatycznych fajerwerków pierwszej klasy. Spotkanie cyrku z Azją to zaskakująca magia, czarujący artyści i wzruszające występy clownów. Zapierające dech w piersiach akrobacje, stworzone są by przeczyć prawom grawitacji. Piękne dziewczyny-­‐węże, eleganccy artyści chodzący na rękach, charyzmatyczni żonglerzy wazami, clowny i akrobaci spotykają się razem w Hotelu Hongkong jak części mozaiki, aby stworzyć większą całość i zabrać publiczność we wspaniałą podróż. Pozwól się porwać do tego dziwnego i fascynującego świata.

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *