MAZOWSZE NIEPODLEGŁEJ – 70 lat „Mazowsza”

MAZOWSZE NIEPODLEGŁEJ – 70 lat „Mazowsza”
Jubileusz Zespołu pod Honorowym Patronatem Prezydenta Andrzeja Dudy
Koncert w ERGO ARENIE, 3 czerwca 2018 godz. 18.00 – bilety w sprzedaży

Tym wyjątkowym koncertem w ERGO ARENIE Zespół „Mazowsze” uczci setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę, a także obchody 70. rocznicy swojego powstania.
W niedzielę, 3 czerwca, w hali na granicy Gdańska i Sopotu, zobaczyć będzie można prawdziwy spektakl, przesycony feerią barw: Wspaniałe choreografie z repertuaru zespołu (dzieła Elwiry Kamińskiej, Eugeniusza Paplińskiego oraz Witolda Zapały), przepiękne stroje z dwudziestu etnograficznych regionów Polski i tańce narodowe – polonez, krakowiak, oberek, mazur czy kujawiak oraz tańce regionalne wraz z charakterystycznymi, oryginalnymi przyśpiewkami. Wśród piosenek pojawią się utwory nawiązujące tematycznie do wydarzeń z 1918 roku, m.in. „Przybyli ułani”, „Legiony” czy „O mój rozmarynie”, a także pieśni Fryderyka Chopina
i Stanisława Moniuszki. Cały jubileuszowy rok „Mazowsza” objął swoim patronatem honorowym Andrzej Duda, Prezydent RP.

Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego to jeden z największych na świecie zespołów artystycznych, który w swoim repertuarze prezentuje bogactwo polskiego folkloru. To muzyczne marzenie Tadeusza Sygietyńskiego, kompozytora
i założyciela „Mazowsza”, które spełniło się dzięki artystycznej wizji jego pełnej wigoru żony Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej. Z uwagi na ponadregionalny charakter „Mazowsze” powszechnie uznawane jest za zespół narodowy. W tym roku „Mazowsze” świętuje jubileusz 70-lecia. Mimo upływającego czasu wciąż zachwyca młodością i profesjonalizmem. Ponieważ ma w swoim repertuarze opracowania ponad 42 regionów Polski, to każdy występ Zespołu przesycony jest barwami i różnorodnością form.
Repertuarowo „Mazowsze” wciąż sięga po nowe formy, jak opera „Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale” w reżyserii Andrzeja Strzeleckiego, „Msza Koronacyjna” i „Requiem” W.A. Mozarta, „Stabat Mater” G.B. Pergolesiego, „III Litania Ostrobramska” S. Moniuszki oraz dwa widowiska edukacyjne dla najmłodszych – „Magiczna podróż” i „Kraina marzeń”.

„Mazowsze” to 140 artystów sceny: soliści, chór, balet i orkiestra, 1500 kostiumów, ponad siedem tysięcy koncertów dla 23 mln widzów. „Mazowsze” to 238 zagranicznych tras koncertowych i 194 odwiedzonych miejscowości w Polsce. W minionym roku „Mazowsze” dało 128 koncertów (z czego 58 na własnej scenie) dla prawie 170 000 widzów. W ostatnich latach na terenie siedziby zespołu w podwarszawskich Otrębusach wybudowana została jedna z najnowocześniejszych w Europie sal widowiskowych na 600 osób, w której Zespół regularnie występuje, a także sala kameralna oraz karczma staropolska z zapleczem noclegowym dla 100 osób. Zrewitalizowano również dwunastohektarowy park. Jeszcze w tym roku rozpocznie się realizacja kolejnego projektu – budowa Centrum Edukacyjnego.
MAZOWSZE
„Perła w koronie Rzeczypospolitej”
Jerzy Waldorff

Sprzedaż biletów w:
kasa nr 2 ERGO ARENY czynna poniedziałek – piątek godz. 10.00 – 17.00, oraz podczas wydarzeń w hali,
w sprzedaży internetowej www.eventim.pl
Salony sieci EMPiK , Media Markt, Saturn, Media Expert

Bilety w cenie: 20 zł*, 70 zł, 80 zł , 90 zł

*bilety w cenie 20 zł w ofercie specjalnej dla posiadaczy: Karty Mieszkańca Gdańska i Karty Sopockiej. Liczba biletów ograniczona. Sprzedaż biletów w cenie 20 zł w kasie nr 3 ERGO ARENY i www.eventim.pl Promocja dotyczy kart wydanych do 16 lutego 2018r.  Jedna karta upoważnia do zakupu jednego biletu w cenie 20 zł.

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *