Manicure żelowy – jedna z najpopularniejszych technik wykonywana zdobień. Dowiedz się więcej!

Żele budujące

Jak sama nazwa wskazuje, ich zadaniem jest „zbudowanie” kształtu paznokcia, czyli krzywej C. Żel budujący wzmacnia również płytkę, zarówno tę naturalną, jak i nadbudowaną w przypadku wykonywania przedłużenia. To właśnie on odpowiada za wytrzymałość naszego manicure i stanowi najważniejszy etap jego wykonywania. Warto pamiętać, że żel budujący nie może być stosowany jako samodzielny produkt – do uzyskania pełnego efektu potrzebujesz również żelu podkładowego i wykończeniowego. Produkty te polecane są raczej dla osób średnio-zaawansowanych, za to jednak zapewniają w pełni profesjonalny efekt.

Żele jednofazowe

W odróżnieniu od żelów budujących, mogą, a wręcz powinny być wykorzystywane jako samodzielny produkt. Świetnie zastępują żel podkładowy, budujący i wykończeniowy, dzięki czemu są doskonałym wyborem dla początkujących. Warto pamiętać, że tutaj również wykonujemy takie same kroki, jak podczas wykonywania manicure przy użyciu trzech produktów. Najważniejszym atutem żelów jednofazowych jest oszczędzenie czasu… i pieniędzy. Obecnie sięga po nie coraz więcej kosmetyczek. To również dobry wybór produktu do użytku domowego.

Żele samopoziomujące

Wiele początkujących manicurzystek ma problem z metodą żelową, a konkretnie zbudowaniem naturalnie wyglądającej krzywej C, zwłaszcza w przypadku wykonywania przedłużenia. Aby jak najbardziej ułatwić ten proces, na rynku zaczęły pojawiać się żele samopoziomujące o wyjątkowej, gęstej konsystencji. Dzięki nim płytka paznokcia nie tylko posiada naturalną krzywiznę, ale też jest równa, co znacznie skraca czas, jaki trzeba poświęcić na spiłowanie nadbudowanej warstwy. Najczęściej żele samopoziomujące zaliczają się do żelów budujących, nieco rzadziej jednofazowych.

Żele „galaretki”

„Galaretki”, czyli żele pochodzące z Ice Jelly Collection, to jednofazowe żele o unikalnej konsystencji. Nie są w pełni samopoziomujące, jednak ze względu na swoją gęstość ułatwiają stylizację i budowanie krzywizny paznokcia. Występują w dziesięciu modnych, pastelowych kolorach, zapewniających doskonałe krycie. Tym, co odróżnia je na tle innych żelów do manicure, jest właśnie ta nietypowa konsystencja, która przywodzi na myśl galaretkę i umożliwia łatwe rozprowadzanie po płytce paznokcia. To świetny wybór dla osób średnio-zaawansowanych i początkujących, którym żele w pełni samopoziomujące nie przypadły do gustu.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zajrzyj na lakieryhybrydowe.pl

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *