Manicure – najpopularniejszy zabieg na dłonie

magazynkobiet.pl - hand massage 2133272 960 720 - Manicure - najpopularniejszy zabieg na dłonie

Dłonie to wizytówka człowieka, więc zawsze powinny być czyste i zadbane. Dzięki temu wywrze się na wszystkich dobre wrażenie. Jednym z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych stosowanych na dłonie jest manicure. Nie polega on tylko na pomalowaniu lakierem, jak myśli wiele osób, ale też na odpowiednim przygotowaniu paznokci. To sprawia, że dłonie wyglądają wyjątkowo pięknie. A o czym powinna wiedzieć każda początkująca manikiurzystka?

Na czym dokładnie polega manicure?

Manicure jest zabiegiem, który polega na odpowiednim przygotowaniu i pomalowaniu paznokci. W czasie jego wykonywania pojawiają się następujące czynności: nadanie ładnego kształtu paznokciom, wypolerowanie płytki oraz usunięcie skórek. Na koniec następuje pomalowanie paznokci lub nałożenie odżywki, w zależności do tego, co klientka sobie zażyczy. Bardzo ważne jest, aby zabieg wykonywać sterylnymi i profesjonalnymi akcesoriami, np. z enzopolska.pl, wtedy mamy pewność, że wszystko będzie dobrze wykonane. Warto też pamiętać, że wyróżnia się kilka rodzajów manicure, a każdy z nich ma specjalną specyfikę. Najpopularniejsze to klasyczny, biologiczny, hybrydowy, tytanowy, japoński, czy brazylijski.

Kiedy klientka szczególnie potrzebuje wykonania manicure?

Manicure można wykonać u większości klientek. Jednak są takie, które szczególnie potrzebują tego zabiegu. Do głównych wskazań zalicza się wszystkie nieestetyczne zmiany w obrębie paznokci. Jednak nie mogą one mieć w związku z żadną chorobą. W takim przypadku wymagana jest konsultacja z lekarzem, który stwierdzi, czy można wykonać manicure. Najczęściej spotykane zmiany, które nie łączą się z żadnymi chorobami to: nierówna lub pofałdowana płytka paznokcia, która wygląda kiepsko. Mogą to też być różne zabarwienia lub grubienia, ale je warto wcześniej skonsultować z lekarzem, ponieważ mogą one być objawem choroby. Manicure poleca się też klientkom mającym suchą lub pomarszczoną skórę.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania manicure?

Wydawać by się mogło, że manicure jest tak bezpiecznym zabiegiem, że nie ma do niego żadnych przeciwwskazać. Jednak to nieprawda! Głównym przeciwwskazaniem są choroby zakaźne występujące w obrębie płytki paznokcia lub otaczającej go skóry, np. grzybica lub brodawki. W takiej sytuacji nie powinno się wykonywać manicure z kilku powodów. Przede wszystkim możemy roznieść zakażenie w miejsca, na których nie występuje. Poza tym możemy też zarazić siebie oraz inne klientki. Przeciwwskazaniami są też przerwana ciągłość naskórka lub świeże blizny na dłoni, ponieważ możemy je uszkodzić jeszcze bardziej, a także zarazić czymś klientkę. Pod żadnym pozorem nie możemy wykonać manicure u kogoś, kto ma poważne choroby skóry, np. czerniaka. Nie wykonujemy go też przy stanach alergicznych oraz zapalnych.

Manicure wydaje się prostym zabiegiem, ale do jego wykonania niezbędna jest odpowiednia wiedza oraz profesjonalny sprzęt. Dzięki temu nie zaszkodzimy klientkom i będziemy potrafiły sobie poradzić w każdej sytuacji.

Manicure – najpopularniejszy zabieg na dłonie
Rate this post

Polacane:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *