Mammobus na Pomorzu w czerwcu! Zadbaj o swoje zdrowie!

 

fffff

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich –  dwóch projekcji każdej piersi. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju – wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

Mimo, iż mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi – mówi dr Małgorzata Cymerman z LUX MED Diagnostyka – Zachęcamy panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek.”

Mammografia jest badaniem całkowicie bezpiecznym. Dawka promieniowania w trakcie badania jest porównywalna z dawką pochłanianą w trakcie prześwietlenia zęba czy promieniowaniem, jakie występuje w samolocie.

bbbb

W czerwcu LUX MED Diagnostyka wykona bezpłatne badania mammograficzne w Brusach, Trąbkach Wielkich, Przywidzu, Suchym Dębie, Pszczółkach, Pruszczu Gdańskim, Kolbudach, Kościerzynie, Gardei, Sadlinkach, Ryjewie, Prabutach, Kwidzynie, Lęborku, Nowym Stawie, Malborku, Lichnowach, Starym Polu, Miłoradzu, Sztutowie, Nowym Dworze Gdańskim, Główczycach, Dębnicy Kaszubskiej, Lubichowie, Kaliskach, Starogardzie Gdański, Bobowie, Osieku, Skarszewach, Skórczu, Czarnej Wodzie, Smętowie Granicznym, Zblewie, Dzierzgoniu, Starym Targu, Starym Dzierzgoniu, Sztumie, Tczewie, Łęczycach, Linii, Redzie, Rumii, Szemudzie, Luzinie i Choczewie.

Na bezpłatne badanie można się również zgłosić do placówki stacjonarnej w Centrum Medycznym LUX MED, al. Zwycięstwa 49 w Gdańsku.

IMG_4383

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *