Makijaż oczu – jak efektownie pomalować oczy kredką?

Mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy. Można się z tym twierdzeniem nie zgodzić, jednakże z całą pewnością należy przyznać, że oczy są głównym elementem twarzy, przyciągającym uwagę, nadającym uroku oraz urody właścicielce. Dlatego też odpowiedni makijaż oczu jest tak istotny. W jaki sposób pomalować oczy kredką? Jakie wyróżniamy kredki do oczu? Na te i podobne pytania odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule.

  1. Jakie wyróżniamy kredki do oczu?
  2. Jak malować oczy kredką do oczu?

Jakie wyróżniamy kredki do oczu?

Polecane sklepy internetowe, takie jak Puder i Krem oferują na sprzedaż kilka rodzajów kredek do oczu. Jakie typy można zakupić? Do najpopularniejszych należą twarde kredki do oczu, które wyglądem i działaniem przypominają nieco kredki do brwi. Pozwalają uzyskać cienkie, bardzo precyzyjne i przede wszystkim trwałe linie. Ten rodzaj kredek sprawdzi się w każdym rodzaju makijażu, ale nie jest polecany do używania na wewnętrznej krawędzi powieki.

https://puderikrem.pl/pol_m_Makijaz_Oczy_Kredki-286.html

Kolejnym popularnym typem są grube, miękkie kredki. Niekiedy swym wyglądem i kształtem przypominają cienie w sztyfcie. Powieka, na której użyto owej kredki, wygląda często jakby była pomalowana cieniem. Ten rodzaj łatwo się rozciera, dzięki czemu może być wykorzystywany do tworzenia różnych makijaży. Zazwyczaj jest wykorzystywany do malowania zewnętrznego kącika oka oraz linii rzęs. Jest dostępny w wielu różnych kolorach. Może być wykorzystywany także jako podkład w kolejnych etapach makijażu.

Ostatnim popularnym rodzajem kredek do oczu jest kajal. Cechuje się dużą miękkością. Łatwo się ściera, dlatego też w przypadku zakupu tego typu wyrobu, dobrze jest zdecydować się na wariant wodoodporny.

Jak malować oczy kredką do oczu?

Na efektowny makijaż oczu wpływ mają nie tylko umiejętności makijażystki, ale również odpowiednie dopasowanie kosmetyku. Dlatego też należy prawidłowo dobrać typ i kolor kredki do oczu właścicielki, jej karnacji czy koloru włosów. Makijaż oczu powinien być wykonywany bardzo starannie, bez pośpiechu, aby osiągnąć jak najlepszy efekt. Przed nałożeniem konturówki, należy dokładnie oczyścić oko z resztek kosmetyków czy innych zanieczyszczeń. W tym celu najlepiej jest użyć specjalnych kosmetyków do demakijażu oczu, pozwalających na łagodne i skuteczne oczyszczenie powieki. Potem warto nałożyć na powiekę podkład i ją delikatnie przypudrować, ewentualnie zastosować profesjonalną bazę. Make-up oczu najlepiej jest rozpocząć od wewnętrznego kącika, a kredkę prowadzić, nie odrywając jej od powieki. Aby stworzyć kreskę o odpowiedniej grubości i intensywności, można wspomóc się naciągając górną powiekę palcami w kierunku skroni. Kreska powinna rozszerzać się wraz z oddalaniem kredki od wewnętrznego kącika.

Warto również znać kilka sztuczek makijażowych. Chcąc optycznie powiększyć oczy, najlepiej jest użyć jasnej (np. beżowej) kredki i pomalować nią tzw. linię wodną (znajdującą się w środku oka). Aby natomiast uzyskać nasycony, intensywny efekt kolorystyczny, a także zachować trwałość make-upu, dobrze jest zastosować specjalną bazę pod makijaż oczu, ewentualnie użyć beżowej albo białej kredki.

Twarde kredki są niekiedy na tyle twarde, że nie spełniają dobrze swej funkcji, czyli nie zostawiają widocznego śladu. W takiej sytuacji wystarczy lekko podgrzać konturówkę zapalniczką, dzięki czemu wkład zmięknie na tyle, że umożliwi wygodne i skuteczne narysowanie mocnej kreski. Stosując tę metodę, należy jednak bardzo uważać, żeby nie dotknąć powieki zbyt gorącą kredką.

5/5 - (3 głosów)

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *