Lubrykant – kiedy go zastosować?

Teoretycznie ma zwiększać doznania podczas erotycznych uniesień, a jak jest w praktyce? Czy rzeczywiście warto używać lubrykantów? W czym tkwi ich świetne działanie? Dlaczego są one zalecane? O tym, jak tytułowy specyfik potrafi wpłynąć na urozmaicenie życia seksualnego, dowiesz się z niniejszego poradnika. Więcej poniżej.

Skład preparatu

Generalnie, jako lubrykant określa się żel nawilżający, czy innymi słowy żel intymny, który jest substancją zwiększającą stopień wilgotności okolic narządów rodnych w celu zlikwidowania ewentualnych uszkodzeń naskórka na skutek tarcia. Regularne używanie lubrykantów jest gwarantem bezbolesnego seksu oraz większych przyjemności. Lekarze ginekolodzy wskazują na konieczność zastosowania charakteryzowanego specyfiku przez kobiety mające skłonności do suchości pochwy. Ponadto, jest to bardzo pomocny kosmetyk przy zbliżeniach analnych.

Prawdziwe działanie

Lubrykanty faktycznie są warte zastosowania przy każdorazowo odbywanym stosunku, ponieważ pozytywnie wpływają na odczucia, znacząco je potęgując. Likwidują również wszelki dyskomfort, jaki związany jest z otarciami. Warto wiedzieć, że kochanie się „na sucho”, bez właściwego nawilżenia pochwy, może prowadzić do popękania naczyń tego narządu. Co więcej, nie zapominajmy również o zwiększającym się wówczas ryzyku pojawienia się rozmaitych infekcji, jakie z czasem mogą przerodzić się w nadżerki, a te w trudne do zwalczenia choroby. Lubrykanty to skuteczna metoda zlikwidowania bólu towarzyszącego współżyciu. Nie oznacza to natomiast, że na tego typu preparaty powinny decydować się wyłącznie te pary, w których kobieta ma suchość pochwy. Równie dobrze można potraktować omawiane lubrykanty jako swego rodzaju gadżety erotyczne zwiększające doznania odczuwane w trakcie łóżkowych igraszek. W sklepach typu Venus.net.pl można natrafić na bardzo rozległy wachlarz różnorodnych preparatów tego rodzaju, które mają służyć do pobudzenia, masażu, czy rozgrzewania.

Indywidualny wybór

Patrząc na to, jak bogaty jest zakres rozlicznych lubrykantów powszechnie dostępnych na rynku akcesoriów erotycznych, ciężko jest – zwłaszcza tym, którzy do tej pory z takich eksperymentalnych kosmetyków jeszcze nie korzystali –  zdecydować się na konkretny produkt. Nie ma jednego, ściśle określonego typu lubkrykantu, jaki śmiało można byłoby polecać ogólnie wszystkim parom. To przecież kwestia indywidualna, dlatego trzeba wypróbować kilka specyfików na własnej skórze, aby przekonać się, co będzie dobre konkretnie dla nas i naszego partnera. Na pewno to, na co wskażemy, to umiejętne czytanie etykiet. W przypadku ewentualnego uczulenia i wywołania niepożądanych efektów, należy natychmiast wymienić lubkrykant. Na Venus.net.pl i w innych podobnie profesjonalnych punktach dystrybucji gadżetów erotycznych, wystawiony na sprzedaż asortyment jest szczegółowo opisany, więc konsument ma sposobność zorientowania się, co zamawia, bez konieczności dokonywania zakupu w ciemno.

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *