Depilacja laserowa bikini laserem Vectus

Zabiegi depilacji bikini stały się w ostatnich latach jedną z najpopularniejszych metod usuwania zbędnego owłosienia. Coraz więcej kobiet i mężczyzn decyduje się na trwałą depilację okolic bikini, coraz częściej decydując się przy tego rodzaju zabiegach na skorzystanie z pomocy profesjonalistów. Dzieje się tak z wielu względów: przede wszystkim dlatego, że metody domowe są bardzo niewygodne i mało dokładne, a poza tym tylko dzięki depilacji bikini laserem możemy osiągnąć trwale efekty. O czym warto pamiętać zabierając się za depilację okolic intymnych?

Po pierwsze: skuteczność

Skuteczna depilacja bikini w warunkach domowych? Nie ma sensu się oszukiwać – to praktycznie niemożliwe. Trwała depilacja bikini wymaga ogromnej precyzji i delikatności. W przypadku zabiegów domowych niezwykle łatwo o podrażnienia, a ogromnie trudno – o dokładność. Okolice bikini ze względu na budowę ciała człowieka są trudno dostępne, więc w przypadku zabiegów maszynką, domowymi plastrami czy kremami najczęściej kończymy z nieestetycznymi kępkami włosów na przemian z dokładnie wydepilowanymi fragmentami skóry. Jeśli skorzystamy z domowych urządzeń IPL (niesłusznie nazywanych laserami) łatwiej nam będzie o dokładność, ale i o ewentualne poparzenie. Jedyną skuteczną metodą, który gwarantuje dokładnie i skutecznie usunięcie zbędnych włosów z tego obszaru jest depilacja laserowa bikini.

Po drugie: trwałość efektów

O ile mówiąc o skuteczności i dokładności możemy założyć, że przy ogromnej ostrożności, wydatku czasu i energii jesteśmy w stanie wykonać depilację okolic bikini domowymi metodami, o tyle, jeśli chcemy osiągnąć trwały efekt – sposób jest tylko jeden: laser w profesjonalnej klinice. Najskuteczniejszym i najbezpieczniejszym urządzeniem, które gwarantuje trwałą depilację bikini, ponieważ niszczy strukturę mieszka włosowego jest laser Vectus. Laserowe usuwanie owłosienia to gwarancja bezpieczeństwa zabiegów. Vectus posiada zintegrowany w urządzeniu system Skintel, pozwalający na przyłożenie dokładnie takiej energii, jaka jest niezbędna do usunięcia włosa o konkretnym poziomie melaniny. System Skintel automatycznie mierzy poziom melaniny w skórze i dopasowuje parametry do konkretnego fototypu. Poza tym system Advanced Contact Cooling pozwala na natychmiastowe chłodzenie skóry poddanej zabiegowi, przez co pozwala wyeliminować ryzyko poparzenia tej delikatnej okolicy. I co najważniejsze: laser Vectus usuwa włosy na zawsze, a zniszczona termicznie macierz włosa z pewnością się nie zregeneruje.

Po trzecie: rodzaj depilacji

Zanim poddacie się zabiegowi depilacji laserowej okolic bikini – powinniście podjąć decyzję, na jakim rezultacie Wam zależy. Wyróżniamy trzy rodzaje depilacji bikini:

1. Depilacja francuska – to depilacja do tak zwanej linii bielizny. Czyli depilacja płytka, usuwająca owłosienie tylko ze wzgórka łonowego i linii pachwin tak, aby włoski nie były widoczne spod kostiumu kąpielowego czy codziennej bielizny.

2. Depilacja brazylijska – to inaczej depilacja głębokiego bikini, bo poza pozostawieniem niewielkiego paska bądź trójkąta włosków na wzgórku łonowym obejmuje wszystkie obszary, w których posiadamy owłosienie intymne, a zatem: wzgórek łonowy, linię pachwin, wargi sromowe i linię między pośladkami.

3. Bikini hollywoodzkie – różni się tylko jednym detalem od bikini brazylijskiego – bowiem w przypadku bikini hollywoodzkiego mówimy o całkowitym usunięciu włosów, również tego małego paseczka, który zostawiamy podczas depilacji brazylijskiej.

Statystycznie Pacjenci korzystający z zabiegów laserowego usuwania owłosienia z okolic intymnych, najczęściej decydują się na bikini brazylijskie lub hollywoodzkie, a zatem na depilację bikini głębokiego. Co ciekawe, oba rodzaje to obecnie najmodniejsze sposoby trwałej depilacji okolic intymnych, a jedyną skuteczną metodą na pozbycie się zbędnych włosków jest laser, np. Vectus. Więcej informacji na temat depilacji bikini laserem Vectus znajdziecie na stronie http://angelfactory.pl/zabieg/depilacja-bikini/

Po czwarte: depilacja laserowa bikini ile zabiegów

Zabiegi epilacji laserowej wymagają powtórzeń, co wynika z faktu, że światło lasera działa wyłącznie na włosy, które znajdują się w fazie wzrostu, zwanej anagenem. Jednorazowo w tej fazie znajduje się około 25% włosów, w związku z czym zaleca się wykonanie serii 4 zabiegów. Tradycyjnie wykonuje się je co 6-8 tygodni, przy czymwarto pamiętać o tym, aby umówić się na nie odpowiednio wcześnie, aby już wczesnym latem cieszyć się efektem pięknej i gładkiej skóry. Zabiegi depilacji należy powtarzać, ponieważ jest to konieczne ze względu na fazy wzrostu włosa. Poza tym, ze względu na bezpieczeństwo Pacjentów – zabiegi muszą być wykonywane z kilkutygodniowymi przerwami, aby nie nadwerężyć skóry poddanej leczeniu laserem. Epilacja jest więc procesem wieloetapowym i rozłożonym w czasie, który jest jedyną skuteczną metodę trwałego, bezpowrotnego usuwania niechcianych włosów z delikatnej okolicy bikini.

Depilacja laserowa bikini w Warszawie

Decydując się na zabieg depilacji laserowej bikini w Warszawie, weźcie pod uwagę przede wszystkim renomę i doświadczenie kliniki. Mimo że laser Vectus jest urządzeniem prostym w obsłudze dla specjalisty i ma wbudowane zaawansowane systemy bezpieczeństwa, ostateczną decyzję o przeprowadzeniu zabiegu zawsze podejmuje wykształcony, doświadczony kosmetolog. To on powie Wam czy na Waszej skórze nie ma znamion, które trzeba ominąć, precyzyjnie i wyczerpująco poinformuje o wskazaniach pozabiegowych, a także będzie kontrolował przebieg całej terapii.

Pamiętajcie również o tym, aby wybiera kliniki, które dysponują najnowocześniejszym, na bieżąco serwisowanym sprzętem. tylko taki zapewni Wam gwarancję bezpiecznego zabiegu.

Koniecznie, wybierajcie także miejsca, w których czujecie się bezpiecznie i dobrze – otoczeni kompleksową, profesjonalną opieką.

 

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *