LADIES’ JAZZ FESTIVAL OBCHODZI 100 URODZINY ELLI FITZGERALD

W tym roku przypada setna rocznica urodzin królowej swingu, Elli Fitzgerald.

Z tej okazji Krystyna Durys zdobywczyni legendarnej ZŁOTEJ TARKI, uczestniczka największego festiwalu jazzowego na świecie JAVA JAZZ FESTIVAL specjalnie dla Ladies’ Jazz Festival przygotowała koncert

KRYSTYNA DURYS CELEBRATES ELLA FITZGERALD
Ladies’ Jazz Festival 2017
Teatr Muzyczny w Gdyni, 27 sierpnia, g. 18:00

Krystyna Durys w 2012 r. założyła kwintet poruszający się w jej ukochanej stylistyce ery swingu.

W 2014 r. zdobyła pierwszą nagrodę, legendarną ZŁOTĄ TARKĘ w konkursie wokalnym podczas 44. Międzynarodowego „Old Jazz Meeting” w Iławie.

We wrześniu 2016 r. wydała swoją pierwszą płytę pt. „Tribute To Ladies Of Jazz”, która zebrała znakomite recenzje, podbijając serca słuchaczy i dziennikarzy audycji jazzowych w całej Polsce oraz uzyskując nominacje w kategoriach: POLSKA PŁYTA JAZZOWA ROKU 2016 w plebiscycie magazynu JAZZ PRESS czy ALBUM ROKU 2016 ankiety JAZZ TOP. Pochodzący z płyty utwór „Them There Eyes” znalazł się w TOP 10 roku 2016 r. listy TOP JAZZ Radia PiK (Pomorze i Kujawy), a „Almost Like Being In Love” dotarł do drugiego miejsca tej samej listy w maju 2017 r.

W 2017 r. prezentowała się kilkukrotnie podczas największego festiwalu jazzowego na świecie JAVA JAZZ FESTIVAL w Indonezji wraz ze swoim zespołem oraz z Ron King Big Band (USA). W tym samym roku odebrała następujące nominacje w kategoriach: NOWA NADZIEJA MELOMANÓW Łódzkiego Stowarzyszenia Miłośników Jazzu, NOWA NADZIEJA ankiety JAZZ TOP, WOKALISTKA ROKU ankiety JAZZ TOP.

Na Ladies’ Jazz Festival artystka wystąpi z największymi przebojami swojej gwiazdy, Elli Fitzgerald i zapowiada, że podczas koncertu będzie można usłyszeć utwory, które wykonywała jedynie Ella, takie jak: „A-Tisket A-Tasket”, uważany za utwór w większości jej autorstwa, czy „You’ll Have To Swing It (Mr Paganini)” z cytatem scatu Elli oraz takie, które były mocno z nią kojarzone dzięki jej unikatowym wykonaniom: „It Don’t Mean A Thing (If It Ain’t Got That Swing)”, „Caravan”, „Mack The Knife”, za który Ella otrzymała 2 nagrody Grammy, czy „Take The A Train”, w którym w jednym z nagrań na żywo wykonała 5 chorusów solo”.

Koncert Krystyna Durys celebrates Ella Fitzgerald 27.08.2017 o g. 18:00 w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Bilety w cenie 50zł w ebileteriach i w |Empikach w całej Polsce.

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *