Jak łączyć torebki i buty? Poradnik modowy

Alluring lady on the sofa full of shopping

Torebka to nieodzowny atrybut każdej kobiety. To właśnie w niej znajdują się przedmioty, które mogą okazać się przydatne praktycznie w każdym momencie. Jest ona zatem prawdziwym przyjacielem kobiety, jak również jej wyjątkową ozdobą. Podobnie sprawa ma się z butami, dlatego powinny być one do nas idealnie dopasowane. O optymalnej sytuacji możemy mówić wówczas, gdy wszystkie dodatki dobrze się ze sobą komponują. Ażeby odpowiednio je dobrać i nie popełnić faux pas, warto pamiętać o kilku zasadach.

Klasyczne połączenia

Dawniej wiele pań nie wyobrażało sobie wyjścia na ulicę bez butów i torebki w tym samym kolorze, a wszystkie modowe eksperymenty na tym polu były dla wielu osób wręcz karygodne. W tym momencie, mimo że coraz więcej osób zaczyna odważnie je łączyć, klasyczne połączenie stanowi najbezpieczniejsze rozwiązanie, zwłaszcza dla tych pań, które szczególnie nie interesują się modą. Warto pamiętać, że takie połączenie zawsze będzie eleganckie, mimo że dla wielu osób może wydawać się bardzo banalne. Zainspiruj się i obejrzyj gotowe stylizacje na moda360.pl/stylizacje/damskie

Najłatwiej, oczywiście, jest połączyć ze sobą elementy w kolorze czarnym, klasyczne zestawienia mogą jednak występować również i w przypadku innych kolorów. Miłośnicy tradycyjnych rozwiązań mają jednak podzielone zdanie na temat łączenia owych dodatków – przykładowo, niektórzy sądzą, że nie tylko kolor, ale również i sam ich odcień powinien być identyczny, inni natomiast są pod tym względem nieco bardziej ugodowi. Pełen przegląd styli i kolorów torebek znajdziesz na moda360.pl/damskie/torebki

Kalejdoskop kolorów

Styliści zachęcają coraz częściej kobiety do odejścia od tradycyjnych kanonów oraz do odważnego łączenia barw. Obecnie bardzo modne jest łączenie czarnych torebek ze szpilkami w odcieniu nude lub w kolorze intensywnej czerwieni. Bardzo popularna stała się również kombinacja szarości i różów, a także niestandardowe zestawienia pastelowych barw z żywymi, optymistycznymi kolorami. Jeżeli chcesz założyć buty o wyróżniającym się kolorze, pamiętaj o tym, aby Twoja torebka nie miała tego samego odcienia. Bardzo atrakcyjnym połączeniem jest zestawienie butów na zasadzie kontrastu – tego rodzaju modowe eksperymenty stanowią jednak duże ryzyko.

Dobór materiałów

O ile w przypadku kolorów można śmiało eksperymentować, o tyle – jeśli chodzi o faktury – warto trzymać się zbliżonych materiałów, zwłaszcza jeśli nie czujesz się pewnie w dobieraniu tego rodzaju stylizacji. Jeżeli zamierzasz wyjść w błyszczących, lakierowanych butach, warto zadbać o to, aby i torebka nie była matowa. Wybór skórzanych butów oznacza więc zakup skórzanej torby. Jeżeli decydujesz się na wybór sandałów lub klapek, warto dobrać do nich torbę tekstylną. Złote okucia na torbie powinny pojawić się jedynie w towarzystwie metalowych dodatków przy naszym obuwiu. Sprawdź bogaty wybór modnych butów na moda360.pl/damskie/buty

Umiarkowane połączenia z nutką fantazji

Jeżeli nie czujesz się szczególnie pewnie w świecie mody, ale masz ochotę odrobinę zaszaleć – warto spróbować. Na początku możesz, na przykład, spróbować dobrać torebkę i buty w tym samym kolorze, ale tak, aby miały one inny wzór. Warto również tak skomponować dodatki, aby łączył je tylko jeden element kolorystyczny lub też jedna mała ozdoba. Jak najbardziej wskazany jest także wybór elementów nietuzinkowych, oryginalnych, istotny jest jednak umiar. Oznacza to, że jeżeli zdecydujemy się na mocno zdobione butytorebka nie powinna przykuwać aż takiej uwagi,  a więc – na przykład – występować w podobnym odcieniu, ale pozostać gładka.

Pamiętaj o rozmiarze

Panie często zapominają o tym, że wyjątkowo pojemne torby niekorzystnie prezentują się przy filigranowych sandałkach, a zabudowane buty z delikatną kopertówką. Od tej zasady można także czasami odejść, na początku swojej przygody z modą, warto trzymać się jednak kilku bezpiecznych reguł.

Oceń ten artykuł

Polecane:

1 komentarz

  • Zosia pisze:

    Z reguły nie zastanawiam się nad tym jak połączyć torebkę i buty. Mam jedną dużą torbę, którą noszę na co dzień i do niej różne buty. Takie połączenie ma dla mnie sens tylko wtedy gdy szykuję się na jakieś większe wyjście.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *