Łabędzi Ostrów – domki na Mazurach dla wymagających. Dlaczego warto?

Łabędzi Ostrów – jezioro na Mazurach

Mazury to atrakcyjny kierunek dla urlopowiczów z całej Polski. Aby wyjazd był udany, wcześniej należy jednak znaleźć odpowiedni nocleg w dogodnym usytuowaniu. Polecaną propozycją jest Łabędzi Ostrów. Czym wyróżniają się te domki na Mazurach?

Każdy potrzebuje przynajmniej raz w roku wyjechać na dłuższy lub krótszy urlop. Aby mieć gwarancję bezpieczeństwa, komfortu i dostępu do różnych atrakcji, warto znaleźć dobry ośrodek wypoczynkowy. Mazury dysponują wieloma domkami, jednak wśród nich popularnością cieszy się Łabędzi Ostrów. Poznaj największe atuty tego miejsca!

Domki na Mazurach – lokalizacja przede wszystkim

Łabędzi Ostrów to różnej wielkości domki na Mazurach położone na terenie Pięknej Góry, tuż obok kurortu wypoczynkowego Giżycko. To samo centrum Szlaku Łabędziego, w otoczeniu dzikiej przyrody i niesamowitych krajobrazów. Jeśli cenisz sobie dobrze wyposażone i czyste domki nad jeziorem, a także spokój i świeże powietrze, będzie to dla Ciebie najlepszy wybór. W ciągu dnia możesz korzystać z licznych, pobliskich atrakcji, natomiast wieczorem niejednokrotnie obejrzysz magiczny zachód słońca.

Dojazd do domków na Mazurach jest bardzo dobry. Infrastruktura została rozbudowana w taki sposób, aby zapewniać bezpieczne i komfortowe poruszanie się dowolnym pojazdem, jednocześnie bez naruszania naturalnych krajobrazów.

Domek na Mazurach a atrakcje turystyczne

Jadąc na Mazury, większość osób szuka spokoju i wyciszenia. Możesz relaksować się biernie lub czynnie. Wśród licznych atrakcji oferowanych przez Łabędzi Ostrów największą popularnością cieszą się m.in.:

  • spływy kajakowe;
  • wędkowanie;
  • regaty;
  • siłownia zewnętrzna;
  • wycieczki rowerowe (ośrodek posiada wypożyczalnię rowerów);
  • kuligi;
  • ogniska.

W południowej części jeziora znajduje się powszechnie znany „Łabędzi Szlak”, obejmujący 10 wysp. To ulubione miejsce gniazdowania licznych, także rzadkich gatunków ptaków wodnych. Wolisz spokojniejsze spędzanie wolnego czasu? Do Twojej dyspozycji pozostaje plaża zlokalizowana nad malowniczym jeziorem Kisajno. Rozłóż się z dobrą książką nad jego brzegiem, posłuchaj wyciszającego szumu wody i śpiewu ptaków oraz poczuj delikatną bryzę znad jeziora. W pobliżu znajdziesz też aromatyczne lasy idealne do spacerów.

Restauracja oferująca bogactwo smaków

Dni wypełnione odpoczynkiem i ulubionymi aktywnościami muszą być zwieńczone pysznymi posiłkami. Oferuje je restauracja w Łabędzim Ostrowie. Menu prezentowane przez doświadczonego Szefa Kuchni prezentuje regionalne przysmaki, przygotowywane również z okolicznych darów natury. Punktem obowiązkowym każdego smakosza są wyjątkowe w smaku ryby – sandacze, szczupaki, okonie, a nawet węgorze.

Czy wiesz, że restauracja Łabędzi Ostrów zdobyła nagrodę „Perła 2018” w Poznaniu w finale konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów”? Prezentowaną potrawą regionalną był sandacz na pęczaku z kurkami. Jeśli zdecydujesz się na domek na Mazurach Łabędzi Ostrów, koniecznie odwiedź restaurację!

5/5 - (1 głosów)

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *