Kupowanie butów przez internet – tak czy nie?

Kupowanie butów przez internet

Buty są podstawowym elementem garderoby każdego człowieka. Towarzyszą nam każdego dnia, niezależnie od pogody czy okoliczności. W związku z tym, kilka razy do roku wybieramy się do sklepu z nadzieją, że znajdziemy tanie buty, które będą się nam podobać i dodatkowo będą w odpowiednim rozmiarze. Połączenie tych trzech elementów bywa niejednokrotnie niewykonalne. Najpopularniejsze rozmiary i najładniejsze modele znikają bardzo szybko, a jak już znajdziemy piękne buty o odpowiednim numerze, to ich cena potrafi powalić na kolana. Do tego dochodzą jeszcze tłoki, hałas, stanie w długiej kolejce i ból głowy na kilka dni gotowy. A przecież chcieliśmy kupić tylko buty!

Po pierwsze wygoda

Na szczęście żyjemy w czasach, które pozwalają nam niemal wszytko kupić przez internet. Sklepy internetowe, w tym hurtownie butów online oferują zwykle tańsze buty, a żeby je kupić, nie musimy stać w kolejkach. Zakupów dokonujemy z naszego ulubionego fotela. Wystarczy tylko jedno kliknięcie i tanie buty wyruszają w podroż. Opuszczają sklep internetowy, by już za dzień, dwa, otulić nasze stopy. Sklepy internetowe stały się mocną konkurencją dla sklepów stacjonarnych ze względu na wygodę, jaka wiąże się z korzystaniem z nich. Czy to jednak jedyny powód, aby się skusić na zdalne zakupy?

Skąd się biorą niskie ceny?

Asortyment oferowanych w sklepach internetowych towarów jest często szerszy niż w stacjonarnym sklepie, a do tego produkty te wystawione są do sprzedaży w bardzo atrakcyjnych cenach. Na tyle atrakcyjnych, że niektórzy kwestionują możliwość, by takie buty były dobrej jakości. Warto jednak zauważyć, że w wielu przypadkach koszt produkcji butów markowych i no name jest dość podobny, różnicą są jedynie koszty reklamy oraz prowadzenia sklepów stacjonarnych. To sprawia, że buty z podobnych materiałów, podobnie wykonane potrafią kosztować w galeriach nawet dwa, trzy razy więcej niż w hurtowni z tanimi butami – tłumaczy ekspert prowadzący na co dzień hurtownię butów online Ehurt.eu.

Kwestia doboru rozmiaru

W przypadku zdalnego dobierania butów najwięcej obaw budzi przede wszystkim wybór właściwego rozmiaru. Nie ma reguły pozwalającej z całą pewnością stwierdzić, że wybór będzie trafiony. Dlatego kluczowy jest nie tylko główny rozmiar, ale i długość wkładki, na którą warto zwrócić uwagę. Zawsze można też zamówić tanie buty na próbę. Ich ogromną zaletą jest, zgodnie z ustawą o prawach konsumenta, możliwość zwrotu towaru w ciągu 14 dni bez podawania przyczyny. Opcja zwrotu towaru daje gwarancję, że nietrafione rozmiarem buty nie będą zalegać w domu, a pieniądze wrócą na konto. Na tanie buty, podobnie jak droższe, również obowiązuje gwarancja. Nie musimy więc obawiać się, że po rozpakowaniu przesyłki odkryjemy np. odbarwione buty, albo że po dwóch dniach odklei się im podeszwa i nic nie będziemy mogli z tym zrobić. W takich sytuacjach sprzedawca zwykle proponuje wymianę wadliwego produktu lub oddaje pieniądze. Nawet pomimo tego że są to stosunkowo niewielkie kwoty. Prawo stoi po stronie konsumenta, na zakupach w internecie możemy czuć się bezpiecznie.

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *