Kulki gejszy: jakie kupić?

Kulki gejszy znane są ludzkości już od 18 wieków! Czy może zatem dziwić fakt, że na rynku gadżetów erotycznych jest ich prawdziwe zatrzęsienie? Czarne, różowe i pastelowe, pojedyncze i podwójne, progresywne i wibrujące… Uff, czym się kierować, które z nich wybrać? Oto nasz przewodnik, po lekturze którego kulki gejszy nie będą miały przed wami tajemnic!

Co to są kulki gejszy

Kulki gejszy to niewielkich rozmiarów gadżet erotyczny, którego używa się do wzmacniania mięśni Kegla – mięśni odpowiedzialnych za prawidłowe wydalanie, utrzymujących na swoim miejscu macicę i pęcherz moczowy oraz odpowiedzialnych za siłę doznań podczas kontaktów seksualnych. Używa się ich z dwóch głównych powodów: by poprawić jakość stosunków oraz zadbać o zdrowie intymne.

Działanie kulek Kegla polega na stymulacji mięśni wewnątrz pochwy. Gadżet umieszcza się w pochwie podobnie jak tampon. Na zewnątrz ciała powinien pozostać jedynie sznureczek-uchwyt, za pomocą którego po skończonym treningu wyjmuje się kulki. Po zaaplikowaniu kulek można zająć się swoimi codziennymi czynnościami. Chodzi o to, by być w ruchu.

Tzw. kulki grawitacyjne wymagają większego zaangażowania i świadomego ćwiczenia. Aby utrzymać je w pochwie, należy aktywnie zaciskać mięśnie dna miednicy. Kulki biofeedbackowe działają natomiast bardziej „poza świadomością”. W ich wnętrzu znajdują się mniejsze kulki, które uderzają w ścianki większych kulek i wywołują drgania. Drgania te przenosząc się na mięśnie dna miednicy, powodują samoistny ich skurcz.

Zastosowanie kulek Kegla jest bardzo szerokie. Powinny używać ich zdrowe, młode kobiety, by zapobiegać problemom ze zdrowiem intymnym w przyszłości (nietrzymanie moczu, obniżanie się pęcherza i macicy). Bardzo wskazane są u pań planujących ciążę, a także tych, które już oczekują narodzin dziecka (oczywiście za zgodą lekarza). Kulki Kegla przydają się także po porodzie, gdy wskazane są ćwiczenia przywracające sprawność mięśniom dna miednicy. Z dobrodziejstwa kulek waginalnych powinny też korzystać kobiety przechodzące menopauzę. Kulki pomogą utrzymać elastyczność ścianek pochwy i w związku z tym zachować przyjemność płynącą z uprawiania seksu. 

Kulki gejszy jak dobrać

Kulki waginalne należy dobierać przede wszystkim zgodnie z własnym doświadczeniem oraz możliwościami. Młode kobiety, które niedawno rozpoczęły życie seksualne i jeszcze nie rodziły, powinny sięgnąć po najlżejsze gadżety erotyczne. Nie powinny wbrew pozorom wybierać zupełnie malutkich kulek, bo takie zdecydowanie trudniej utrzymać w pochwie. Kobiety po porodzie mogą wypróbować mniejsze i cięższe kulki. Jeśli do tematu podchodzimy na poważnie i planujemy ćwiczyć w dłuższej perspektywie (inne podejście… właściwie nie ma sensu!), warto zainwestować w kulki gejszy progresywne. To swego rodzaju zestaw, z którego można samodzielnie złożyć kulki o parametrach dostosowanych do naszej aktualnej formy. W opakowaniu znajduje się kilka pojedynczych i podwójnych kulek, które różnią się wielkością i ciężarem. Umieszcza się je w bazie, tworząc dowolną, wybraną kombinację.

Kulki gejszy które wybrać?

Kulki gejszy wibrujące

To najnowocześniejszy rodzaj kulek. Przeznaczone są przede wszystkim do fascynującej gry wstępnej z partnerem. Do kulek gejszy wibrujących dołączony jest pilot zdalnego sterowania, który warto oddać w ręce swojego mężczyzny. Wibracje w kulkach są regulowane, dzięki czemu dostosowujemy do własnych preferencji.

Kulki gejszy progresywne

Jak już wspomnieliśmy, z kulkami progresywnymi możemy ćwiczyć z różnym stopniem intensywności. W ich skład wchodzi baza, w której umieszcza się wybrane kulki. I tak osoba początkująca może stworzyć sobie gadżet z kulkami o większej średnicy i mniejszej wadze, a wraz z nabraniem doświadczenia, wymienić je na mniejsze i cięższe.

Ile kosztują kulki gejszy

Rozpiętość cenowa kulek gejszy jest przeogromna! Najprostsze modele kosztują zaledwie kilka złotych, te najbardziej zaawansowane – nawet 350 zł i więcej. Cena kulek gejszy zależy od oferowanych funkcjonalności, ale też od ich jakości. Lepiej uważać na tanie gadżety niewiadomego pochodzenia. W końcu chodzi o nasze sfery intymne, a to wyjątkowo wrażliwe miejsca!

Dobrej jakości kulki gejszy produkuje się z bezpiecznego dla zdrowia silikonu medycznego. Proste progresywne kulki gejszy możemy kupić już za około 50 zł. Najwięcej, bo powyżej 300 zł, zapłacimy za wibrujące kulki gejszy, które mogą być używane także jako mini wibrator sterowany za pomocą smartfonu.

Od 150 do 200 zł trzeba będzie wydać na zestaw kulek gejszy. Myślicie, że zestaw to nadmiar luksusu? Nic bardziej mylnego! W zestawie znajdziemy wszystko, co potrzebne będzie przez cały czas trwania przygody z kulkami waginalnymi. Zestaw stanowią bowiem kulka pojedyncza oraz kulki podwójne w wersji lżejszej i cięższej. Można więc używać go na poziomie początkującym, średniozaawansowanym i zaawansowanym.

Jeśli nie jesteśmy pewne, czy kulki gejszy to gadżet dla nas, na początku lepiej wybrać prosty model w niższej cenie. Mamy jednak nadzieję, że każda ćwicząca polubi się z kulkami i wkrótce będzie mogła korzystać z pełni dostępnych w sprzedaży modeli!

4/5 - (3 głosów)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *