Krzesła welurowe – meble, które sprawdzą się w każdym wnętrzu!

Krzesła welurowe na stałe zagościły w naszych domach. Nie ma w tym jednak nic dziwnego, bowiem tkanina ta świetnie odnajduje się w aranżacjach utrzymanych w niemal każdym stylu. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, dlaczego ten szlachetny materiał jest tak popularny i w jakich aranżacjach warto go wykorzystać.

Wyjątkowa tkanina 

Wiele lat temu welur był uznawany za tkaninę pałacową, zarezerwowaną wyłącznie dla elitarnego środowiska. Tego rodzaju uszlachetnienie było bowiem wyznacznikiem wysokiego statusu społecznego. Materiał ten wciąż jest tkaniną wyrafinowaną i szlachetną, aczkolwiek obecnie wykorzystuje się go nie tylko w pałacowych wnętrzach, ale także jako uzupełnienie przestrzeni utrzymanych w nieco mniej oczywistym klimacie. Welur to tkanina tapicerska, która świetnie współpracuje ze światłem. Pod odpowiednim kątem widać jej niejednolitą fakturę, co tworzy zachwycający efekt. Welur świetnie koresponduje z innymi materiałami. Idealnie prezentuje się w towarzystwie drewna lub metalu malowanego proszkowo. 

Wysoka jakość materiału

Welur to wysokiej jakości materiał, który charakteryzują się wysokim poziomem wytrzymałości. Wpływ na ten parametr ma przede wszystkim splot samej tkaniny. Jego grubość sprawia, że welur jest odporny na działanie czynników zewnętrznych i wszelkie uszkodzenia mechaniczne. To dzięki temu materiał ten jest w stanie zachować swój pierwotny wygląd przez długi czas. Krzesła z weluru to więc inwestycja na lata. Warto podkreślić również, iż welur to tkanina łatwa do utrzymania w czystości. Co prawd niegdyś przyjęło się mówić, iż welur łatwo ulega zabrudzeniu. Obecnie jednak dzięki innowacyjnym technologiom, tkanina ta została wyposażona w ultramikrowłókna, które wykazują się wysokim poziomem odporności na zabrudzenia i zniszczenia.

Krzesła welurowe a styl aranżacji 

Krzesła welurowe można wykorzystać w niemal każdym wnętrzu. Firmy specjalizujące się w dostarczaniu krzeseł posiadają bowiem w swoich ofertach wiele różnorodnych propozycji, które można adekwatnie dopasować do indywidualnych preferencji. Szeroki wybór krzeseł welurowych znajdziesz na stronie sklepu meblowego Edinos. Eleganckie welurowe krzesła w kolorze pudrowego różu lub bieli świetnie odnajdą się w pomieszczeniach utrzymanych w stylu klasycznym lub glamour. Welur w kolorze szarym lub niebieskim idealnie odnajdzie się zaś we wnętrzach skandynawski, a z kolei krzesła welurowe w kolorze czarnym lub musztardowym to idealne dopełnienie wnętrz w stylu industrialnym. We wnętrzach zaprojektowanych w stylu nowoczesnym warto natomiast stawiać na propozycje utrzymane w kolorze butelkowej zieleni lub bordo. Warto podkreślić, że krzesła welurowe sprawdzają się nie tylko przy stole. Z powodzeniem można wykorzystać je także jako siedzisko przy toaletce lub krzesło przy biurku w gabinecie. W lokalach użytkowych krzesła te świetnie odnajdą się np. w poczekalniach w gabinetach kosmetycznych lub odnowy biologicznej.  

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *