Złote motywy w kuchni – z czym je łączyć?

Kolor zielonych warzyw, świeżego, domowego chleba czy rumianego mięsa mogą mocno działać na naszą wyobraźnię, a kuchnia powinna być nie tylko pełna smaków, ale i kolorów. Warto z nimi eksperymentować, szczególnie jeśli nasze kuchnie utrzymane są w tradycyjnej bieli i ponadczasowym drewnie.

Oprócz świeżego jedzenia, w naszej kuchni wielobarwne powinny być także dodatki. Ciekawy kolor ścian, garnki utrzymane w jednolitej kolorystyce czy idealnie dobrany odcień poduszek na krzesła oraz ściereczek, to tylko niektóre z propozycji na urozmaicenie kuchni. Warto odświeżyć wizerunek swojej kuchni. My.tym razem stawiamy na złoto!

Złoty kolor pięknie prezentuje się na wykończeniach mebli czy elementach dekoracyjnych. Stylizowana lampa czy postarzane meble pięknie będą prezentować się w modnej, nowoczesnej kuchni. Dodatkowo można dołączyć do tego kilka złotawych doniczek, aby całość pięknie się komponowała.

Diabeł jednak tkwi w szczegółach, dlatego złoto powinno królować wśród tych niewielkich, lecz znaczących dodatków. Wyjątkowymi akcesoriami, które pięknie wyglądają w złocie są komplety sztućców. Będą się one prezentować niezwykle elegancko i klasycznie. Wyeksponowany w kluczowym miejscu w kuchni komplet sztućców czy rozłożenie go podczas niedzielnego obiadu sprawi, że mieszkanie oraz sama kuchnia będzie wyglądała bardziej luksusowo.

Złote dodatki
Warto zwrócić także uwagę na niewielkie dodatki, których używamy jedynie od święta. Jest to na przykład łyżka do lodów, złota taca, sztućce do steków czy chochla do zupy. Taki złoty akcent pięknie podkreśli ważne wydarzenie i nada mu wyjątkowego klimatu. Nie wspominając o dobrym wrażeniu, jakie zrobi na waszych gościach.

Złoto pięknie łączy się z innymi kolorami, dlatego bez problemu możemy dobrać pasujące kolorystycznie ściereczki, zasłony czy nawet pokrycia krzeseł. Wskazane są wszelkiego rodzaju jasne, czyste kolory, ale także dodatki w mocnych, lecz jednolitych kolorach. Złoto będzie elegancko podkreślało każdy kolor współwystępujący w kuchni.

Warto eksperymentować z kolorami w kuchni. Zmiany we wnętrzach zawsze niosą ze sobą pewne ryzyko, jednak złoty odcień doda kuchni luksusu i klasycznego szyku. Można do woli łączyć go z naturalnym drewnem, białym tłem i dodatkami oraz kolorami świeżych warzyw i owoców. Warto także postawić w kuchni kilka eleganckich dodatków ze złotem np. świecznik lub lampion dekoracyjny.

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *