Krystalicznie czyste okna – praktyczne porady

sposób na krystalicznie czyste okna

Początek wiosny dla większości z nas oznacza jedno – wielkie porządki! Jednym z najważniejszych, a nierzadko również najbardziej uciążliwych, etapów gruntownego sprzątania jest mycie okien. Czy przywrócenie szybom i ramom nienagannej formy musi być trudne? Niekoniecznie! Efekt pracy, włożony wysiłek i poświęcony czas w dużej mierze zależą od Twojego przygotowania i użytych narzędzi. Jak ułatwić sobie mycie okien? Jakie ściereczki do mycia szyb sprawdza się najlepiej? Sprawdź nasze rady!

Domowe sposoby na lśniące szyby

Wydawać by się mogło, że gorący, słoneczny dzień to doskonały moment na wyczyszczenie okien po długiej zimie… Nic bardziej mylnego! Okna należy myć w ciepły, ale pochmurny dzień. Ostre promienie padające na szyby sprawią, że płyn i woda będą szybko wysychać, tworząc nieestetyczne zacieki. Pamiętaj o tym, że użyte środki muszą być dostosowane do typu ram. Plastikowe i aluminiowe profile będą się niszczyć, jeśli do ich czyszczenia użyjesz środka z granulatem i ostrych gąbek rysujących gładkie powierzchnie. Do usunięcia zabrudzeń z szyb możesz użyć standardowego płynu albo domowego roztworu wody z octem w proporcji 9:1. Kiedy szyby będą czyste, warto przetrzeć je wodą z dodatkiem kilku kropel gliceryny. Mikstura wytworzy na tafli powłokę o antystatycznych właściwościach. Na szybach nie będzie osiadał kurz, a strugi deszczu nie będą tworzyć zacieków. Podobny efekt zapewni płyn do zmiękczania tkanin.

Okazuje się, że możesz zredukować liczbę używanych detergentów i płynów. Wszystkie produkty może zastąpić jedna ściereczka do szyb

Sposób na czyste okna? Ściereczka do szyb z mikrofibry!

Ściereczki do mycia szyb wykonane z mikrofibry zmienią Twoje podejście do mycia okien. Już po pierwszym użyciu nowej szmatki przekonasz się, w jak dużym stopniu ułatwia ona pracę. Popularność i skuteczność mikrofibry tkwi w innowacyjnej budowie włókien. Tkanina wykonana jest z włókien poliestrowych i nylonowych. Wyróżnia się nieprzeciętną chłonnością, lekkością i przyjemną strukturą. Aby sprawnie usunąć kurz, pył i inne zabrudzenia z powierzchni okna, wystarczy zmoczyć szmatkę wodą i przetrzeć szybę. Ściereczka do szyb z mikrofibry doskonale radzi sobie z uporczywymi zabrudzeniami bez dodatku środków chemicznych. Co ważne, materiał poleruje gładkie powierzchnie, pozostawiając je czyste, lśniące i krystalicznie przejrzyste. Zabrudzoną ściereczkę z mikrofibry można bez obaw prać w pralce w niewysokiej temperaturze (około 40 stopni).

York – wiosenne porządki stają się przyjemnością

Ściereczki do mycia szyb i inne akcesoria do sprzątania warto kupić w sieci. Kompletowanie swojego niezbędnika zacznij od wizyty w sklepie internetowym York. Znajdziesz tu między innymi wysokiej jakości ściereczki do szyb z mikrofibry, praktyczne ściągaczki, wytrzymałe szmatki i gąbki do mycia ram okiennych. Osobom mającym wrażliwą skórę oraz alergikom szczególnie polecamy produkty z linii antybakteryjnej. 

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *