Kot Was urządzi

Święty, a zarazem grzeszny. Czczony niczym bóg i palony na stosie razem z czarownicami. Jest obiektem fascynacji po dziś dzień, inspirując twórców i towarzysząc wielkim tego świata. Także świata designu.

Minęły czasy zgrzebnego kocyka czy wiklinowego kosza leżącego wraz z kotem gdzieś w najdalszym zakamarku mieszkania. Dziś oprócz wygody mruczka liczy się także design, który musi współgrać z wnętrzem. Akcesoria i meble mają nie tylko zapewnić wygodę kotu, ale także zaspokoić estetyczne wymagania pańci. Patrząc na bogatą ofertę kociego asortymentu, trzeba przyznać, że stylowi kociarze mają w czym wybierać. Projektanci wspinają się na Himalaje kreatywności, by zadowolić gusta miłośników mruczków, a przy okazji – potrzeby małych sierściuchów, udowadniając tym samym, że meble inspirowane kocimi potrzebami nie muszą być jedynie praktyczne. Mogą stanowić modny detal harmonijnie współgrającym z aranżacją wnętrza.

Erik Stehnann, holenderski projektant, tworzy oryginalne drapaki dla mruczków. Na przykład… w kształcie psa. A co! Wykonany z żywicy poliestrowej i owinięty przędzą sizalową drapak, umożliwia kotu efektywne ostrzenie pazurków, a sizalowy pies przy okazji zdobi mieszkanie. Kto powiedział, że drapak ma być brzydki i nie może stanowić stylowej dekoracji wnętrza mieszkania czy domu? Do kupienia na stronie erikstehmann-webshop.com.

Kanadyjska marka Vurv Design proponuje z kolei stylowe, półkoliste posłania. Wykonane ze sklejki w okleinie orzechowej lub bambusowej, doskonale komponują się z nowoczesnym wnętrzem.

Paryska projektantka Aude Sanchez stworzyła specjalną linię mebli przeznaczoną dla kotów. Wszystkie mebelki wykonane są z naturalnych materiałów i, jak widać, służą nie tylko do spania, ale i do zabawy, a przy okazji prezentują się niezwykle stylowo. Do kupienia na stronie meyou-paris.com.

A co powiecie na park linowy dla kota? W ofercie polskiego sklepu internetowego Szary Design znajdziecie taką właśnie atrakcję. Mostki i kładki mocuje się do ściany lub sufitu. Wykonane z wysokogatunkowej sklejki, gwarantują udaną zabawę Twojemu kotu, tudzież kotom, bez robienia krzywdy Waszym meblom i firankom.

 

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *