Kosmetyki do pielęgnacji rzęs – czy warto je stosować?

Rzęsy i brwi są tym elementem oprawy oczu, który przyciąga szczególną uwagę, a odpowiednio podkreślone potrafią nawet podbić kolor tęczówki. Nic więc dziwnego, że większość kobiet chce pochwalić się wachlarzem rzęs i wyrazistymi brwiami. Nie jest to jednak proste, ponieważ w zależności od indywidualnych, włoski w tym miejscu potrafią być daleko od ideału lub perfekcyjnie okalać oko. Jeśli jesteś w tej pierwszej grupie i chcesz wiedzieć, jakie kosmetyki do pielęgnacji rzęs są skuteczne i jak pobudzić brwi do wzrostu – czytaj dalej.

Jak dbać o rzęsy, by były piękne i zdrowe?

Problemy, na które najczęściej narzekają Panie to mała objętość rzęs i ich niezadowalająca długość. Oczywiście można zmienić ich wygląd za pomocą kosmetyków do makijażu lub sztucznych rzęs, jednak jest to tylko rozwiązanie doraźne.

Jeśli chcesz cieszyć się pięknymi rzęsami, bez konieczności nakładania makijażu musisz zadbać o odpowiednią pielęgnację. Punkt numer jeden to delikatny demakijaż. Rzęsy, tak samo jak wszystkie inne włosy, mogą łamać się i wypadać. Jeśli są zbyt silnie pocierane lub poddawane zbyt wielu zabiegom często zaczynają się osłabiać. Przez to są krótkie i bardzo przerzedzone. Podobnie dużą uwagę zwracać trzeba na same kosmetyki, którymi usuwane są produkty kosmetyczne, gdyż nieodpowiednio dobrane, źle działają zarówno na rzęsy, jak i na brwi.

Kosmetyki do pielęgnacji rzęs – różnorodność produktów

Proces odnowy rzęs można wspomóc różnymi produktami odżywczymi, które pomagają w doprowadzeniu ich do zadowalającego stanu. Są to m.in.

  • Sera wzmacniające rzęsy z dużą zawartością składników aktywnych
  • Naturalne olejki, np. rycynowy
  • Kremy regenerujące do rzęs, które przy okazji pielęgnują okolice oka

To, jaki produkt wybierzesz zależy od tego, jak bardzo chcesz zmienić wygląd swojej oprawy oczu.

Jak walczyć z ich niedoskonałościami w obszarze brwi?

Brwi są znacznie bardziej wytrzymałe niż rzęsy. Włoski są grubsze i rzadziej wypadają, lubią jednak rosnąć w sposób nieregularny lub być bardzo jasne, przez co nie zawsze odpowiadają ich posiadaczom. Czasami też zdarza się, że panująca moda narzuca jakiś styl ich wyskubywania, który chwilę później uznawany jest już za niekorzystny, ale po takim zabiegu bardzo trudno jest zapuścić je na nowo.

Kosmetyki do brwi  – wybierz odpowiednie dla siebie

Kosmetyki do pielęgnacji brwi również można znaleźć w wielu formach. Dostępne są m.in. sera wzmacniające brwi, kremy pobudzające wzrost oraz produkty, które działają wielotorowo i nie tylko pogrubiają, ale także je przyciemniają. Jest to szczególnie ważne dla osób z bardzo jasnymi brwiami, które muszą często wykonywać zabiegi farbowania henną, gdyż w innym przypadku ich włoski są niemalże niewidoczne.

Pamiętaj 3 kroki w pielęgnacji brwi i rzęs drogą do sukcesu!

Prawdą jest, że pielęgnacja brwi i rzęs skupia się tak naprawdę na trzech krokach, które wykonywane zapewnią ich odpowiedni wygląd. Są to:

  1. Dobrze dobrane kosmetyki (zarówno do pielęgnacji, jak i makijażu)
  2. Dokładny, ale delikatny demakijaż
  3. Wspomaganie kosmetykami specjalistycznymi

Stosowanie ich regularnie z pewnością zaowocuje znacznie lepszą kondycją i piękniejszym wyglądem oprawy oczu.

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *