Konferencja online „ITy specjalistką IT! Kobiety w branży IT”

Szkoła programowania Coders Lab zaprasza na konferencję online „ITy specjalistką IT! Kobiety w branży IT”. To niepowtarzalna okazja, by od ekspertek, które osiągnęły sukces w branży dowiedzieć się jak to zrobić i poznać realia pracy w IT. Wydarzenie skierowane jest przede wszystkim do pań, które zastanawiają się nad podjęciem nowych wyzwań, jak i tych, które już się zdecydowały na karierę w IT.

Na konferencji poznasz historię kobiet, które wcześniej nie miały nic wspólnego z programowaniem, a dziś osiągają sukcesy i pomagają innym. Specjalistki przekażą swoją perspektywę na codzienną pracę – jako osób przebranżowionych i reprezentujących mniejszość w zespole. Podzielą się też poradami i wskazówkami, od czego zacząć i co trzeba umieć, aby szukać pierwszej pracy oraz jak wyróżnić się podczas rekrutacji.

Szczegóły organizacyjne

Termin: 8 marca 2021 r. o godz. 18.

Zapisy: https://konferencja.coderslab.pl/

Całość zostanie podzielona na trzy części. Pierwszy panel to część teoretyczna, który wyjawi realia pracy w branży. Po nim nastąpi część praktyczna. W jej trakcie prelegentki przekażą porady i wskazówki dla osób, które są w trakcie podejmowania decyzji o zmianie branży.

Wydarzenie zakończy się krótką sesją Q&A, w czasie której ekspertki odpowiedzą na pytania. Udział w konferencji jest bezpłatny, ale wymaga wcześniejszego zapisania się poprzez formularz na stronie wydarzenia.

Zaproszone ekspertki reprezentują branżę IT i są specjalistkami  z różnych dziedzin. Swoimi doświadczeniami podzielą się:

  • Aleksandra Bis – Product Design Lead w Gyldendal i współzałożycielka DareIT, gdzie działa na rzecz zwiększenia reprezentacji kobiet w IT
  • Amanda Waliszewska – programistka freelancerka, która obecnie pracuje jako Developer Advocate
  • Marta Dziergwa – Head of People w agencji software’owej Monterail, gdzie skupia się na wsparciu liderów, działaniach rekrutacyjnych i employer brandingowych
  • Justyna Godyń – testerka oprogramowania, trenerka w Coders Lab, właścicielka firmy Sail to IT, wolontariuszka w Fundacji Sarigato – projekt Hakersi
  • Magdalena Wasilewska-Michalska – menedżerka z ponad 14-letnim doświadczeniem, Chief Operating Officer w Coders Lab
Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *