Koncert Loud Jazz Band

24 lutego 2017 w Starym Maneżu w Gdańsku wystąpi norwesko-polska grupa Loud Jazz Band. Gościem specjalnym formacji z Oslo będzie wybitny pianista Paweł Kaczmarczyk, uznany za objawienie polskiej i europejskiej sceny muzycznej.

Muzyka tworzona przez Loud Jazz Band jest konglomeratem różnych stylów, jednakże z relatywnie akustycznym brzmieniem. W utworach Loud Jazz Band słychać nie tylko jazz w wydaniu klasycznym, ale również free jazzowym. Wszystko w połączeniu z dynamiką rocka i world music, tworzy niepowtarzalny, rozpoznawalny styl. Zespół występował na scenach m.in. Krokus Jazz Festiwal (2016), Jazzmeile Thuringen Weimar (2015), studia im. Agnieszki Osieckiej Trójka (2014), TR Warszawa (2013), Oslo Konserthus (2012), Spirit of Burgas (2010), Jazz Jamboree (2010), Bohema Jazz Festival (2009), Jazz nad Odra (2008), Guitar City Festival (2002), Jazz na Starówce (2001).
Zespół powstał w Polsce w 1989 roku z inicjatywy Mirosława „Carlosa” Kaczmarczyka i od tej pory wydał 10 albumów, występując na czołowych festiwalach w Polsce i za granicą. Po sukcesie, jakim okazała się płyta „4Ever 2U” (1995), nominowana do nagrody Fryderyk i wydana przez legendarną Mercury Records, artysta wyemigrował do Norwegii. Wystartował tam z nową, międzynarodową odsłoną zespołu, nagrywając kolejne płyty. W 2013 r. gitarzysta został uhonorowany wyróżnieniem „Wybitny Polak w Norwegii” za szczególne osiągnięcia muzyczne i rolę animatora kultury obu krajów. Gościem specjalnym Loud Jazz Band od dawna jest Paweł Kaczmarczyk, artysta uznawany za jednego z najwybitniejszych polskich pianistów. To trzeci po Tomaszu Stańce i Marcinie Wasilewskim polski muzyk, który wydal swoja płytę dla prestiżowej, niemieckiej wytwórni ACT w roli lidera własnego zespołu. Jest ceniony za wirtuozerię, kreatywność i niezwykle dojrzałą technikę.
Loud Jazz Band wystąpi w Starym Maneżu w składzie: Miroslaw „Carlos” Kaczmarczyk gitara, Øyvind Braekke puzon, Wojtek Staroniewicz saksofon, Pawel Kaczmarczyk fortepian,Kristian Edvardsen gitara basowa, Ivan Makedonov perkusja, Maciej Ostromecki instrumenty perkusyjne i Jonas Cambien syntezator.

24 lutego 2017 (piątek), godz. 20:00
STARY MANEŻ, ul. Słowackiego 23, Gdańsk Garnizon
BILETY: do nabycia online na www.starymanez.pl oraz w kasie Starego Maneżu.

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *