Koncert LESZEKA DRANICKIEGO pt. “Blues i okolice” w restauracji Majolika

Koncert LESZEKA DRANICKIEGO pt. “Blues i okolice” w restauracji Majolika.
10 maja o godzinie 19.00

W programie standardy muzyki bluesowej i utwory z najnowszej płyty CD „ Listy Jazzujące” i „Beatles Meet The Blues” w konwencji akustycznego bluesa fingerstyle. Grał z Tadeuszem Nalepą, z supergrupą KRZAK, z którą nagrał kilka albumów. Obecnie kontynuuję karierę solo i w kameralnych składach.

Muzyka Leszka Dranickiego to przestrzeń od bluesa do jazzu, co sam określa w swojej dewizie: „klimat bluesowy, harmonia jazzowa”. Już jako student Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych grał w Klubie Mechanik, jako członek grupy Baszta – wyróżnionej w 1977 roku na festiwalu Jazz nad Odrą. W 1982 roku został członkiem jednej z najważniejszych grup bluesowych – „Krzak”. Współpracował też z Tadeuszem Nalepą. Jako samodzielny muzyk zapraszany był do wspólnego grania z rożnymi grupami, w charakterze muzyka sesyjnego.
Artysta jest laureatem jednej z pierwszych edycji Spotkań Wokalistów Jazzowych w Zamościu – w repertuarze jazzowych ballad i bluesów. Dziś swoje doświadczenie przekazuje młodym jako pedagog.
Jest wirtuozem gitary, mistrzem nastroju. Specjalizuje się w kameralnych formach jazzowych – solo, duet, trio. Jego gra kojarzy się z pulsującą swingiem – solową grą jednego z największych światowych Gitarzystów – Joe Passa. Jeżeli dodać do tego ciepły, niski, o nieco chropawej barwie głos, to otrzymamy specyfikę jego koncertów. Jego występy, to nastrojowe kameralne spotkanie bluesowo-jazzowe przy
świecach, wpisujące się idealnie w klimat i nastrój naszej kawiarni. Ma wierną, dużą grupą swoich fanów i na każdym koncercie jest przyjmowany bardzo gorąco, wprost rodzinnie. Wirtuozeria gry i śpiewu jest bardzo wzmocniona znakomitą konferansjerką i kontaktem z słuchaczami. Niewiele artystów potrafi tak dowcipnie i trochę z dystansem do siebie, nawiązywać bezpośredni kontakt z słuchaczami.

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *