KONCERT JUSTYNY BORKOWSKIEJ W RESTAURACJI MAJOLIKA

Koncert Justyny Borkowskiej pt ” Znane i lubiane przeboje z gatunku swingu, jazzu i soulu w ciekawych aranżacjach”
19 kwietnia, godz. 19.00
Restauracja Majolika,
ul. Uphagena 23, Gdańsk

Justyna Borkowska, w muzycznym świecie znana jako Janitta, od najmłodszych lat żyje muzyką i śpiewem. Wychowana w rodzinie muzycznej już jako dwunastolatka zaśpiewała na scenie Teatru Miejskiego w Gdyni na koncercie z okazji jubileuszu miasta. Jest laureatką wielu nagród w konkursach poezji śpiewanej zarówno na scenach trójmiejskich, jak i ogólnopolskich.
Była związana m.in. z zespołem „Koleczkowianie”. Wystąpiła również na scenie wspólnie z Jarosławem Śmietaną i jego zespołem, w nowatorskim projekcie „Jazz po Kaszubsku”. W wieku 19 lat wyjechała do Wrocławia, tam kształciła swój głos pod okiem świetnych profesorów wykładających na wrocławskiej Akademii Muzycznej, wielokrotnie uczestniczyła w profesjonalnych warsztatach wokalnych z jazzu, swingu i soulu. Gościnnie występowała w musicalach. Ma również za sobą liczne koncerty w Europie i na świecie.
W 2009 roku zdobyła statuetkę „Bursztynowego mikrofonu” na Festiwalu Artyści Dzieciom w Gdyni. W 2011 roku wzięła udział w emitowanej przez TVP2 „Bitwie na Głosy”. Z zespołem, którym kierował Maciej Miecznikowski została ćwierćfinalistką programu. Z tą samą grupą wokalistów współpracowała przez długi czas. Obecnie oprócz pracy nad swoim materiałem, na co dzień współpracuje w licznych projektach z muzykami Trójmiasta.

Szczegóły wydarzenia:
https://www.facebook.com/events/114999532690467/

 

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *