CRYSTAL FIGHTERS na Scenie Cudawianki + program dziennych aktywności!

Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek zaprasza na
LATO ZACZYNA SIĘ W GDYNI: CUDAWIANKI 2017
10 EDYCJA!

24 czerwca 2017 | Gdynia | Plaża Śródmieście + Park Rady Europy + Bulwar Szwedzki

Wydarzenie LATO ZACZYNA SIĘ W GDYNI: Cudawianki inauguruje sezon letni w Gdyni po raz 10. Miasto Gdynia – organizator imprezy zaprasza na koncerty gwiazd oraz szereg artystycznych działań w przestrzeni miejskiej aktywizujących szerokie grono odbiorców. Wszystkie te wydarzenia będą miały miejsce 24 czerwca na Plaży Gdynia Śródmieście oraz w centrum miasta.

SCENA CUDAWIANKI – serce wydarzenia od lat prezentuje przede wszystkim artystów związanych z szeroko pojętą muzyką alternatywną. Do grona ogłoszonych już artystów – SMOLIKA // KEV FOXA oraz KAMPU! dołączą CRYSTAL FIGHTERS doskonale znani polskiej publiczności z niezwykle energetycznych koncertów oraz największych festiwali.

W kolejnych latach po wydaniu w 2010 roku debiutanckiego krążka „Star of Love”, Crystal Fighters osiągneli status jednego z najważniejszych na świecie zespołów muzycznych. Ich światowa trasa koncertowa w latach 2015/16 odbyła się na pięciu kontynentach, zagrali dla ponad miliona osób podczas około 180 koncertów.

Crystal Fighters to zespół, który czerpie z antycznych tradycji ludzkości, tworząc muzykę, która brzmi jak przyszłość. Trio, w którego skład wchodzą wokalista Sebastian ‘Bast’ Pringle, gitarzysta Graham Dickson, oraz multiinstrumentalista Gilbert Vierich, spędziło trzy lata, przemierzając planetę, łącząc się z naturą i grając na zapomnianych instrumentach. Wrócili z nowym albumem „Everything Is My Family”, który uosabia ich ekstatyczną żądzę życia i, jak mówi Bast, „jest bardziej taneczna, bardziej psychodeliczna, bardziej tropikalna, bardziej rave, bardziej słoneczna, generalnie bardziej”, niż cokolwiek, co dotychczas nagrali.

I tą taneczność, psychodeliczność, tropikalność i słoneczność z radością powitamy na Cudawiankowej scenie, inaugurując sezon letni w Gdyni i reszcie Trójmiasta. Jesteśmy przekonani, że koncert doskonale wpisuje się w dotychczasową linię programowania sceny muzycznej z występami takich gwiazd jak Morcheeba, Tricky, AYO, Gentleman & The Evolution, Buraka Som Sistema, Nnekka, Hercules and Love Affair, Emir Kusturica & TNSO, Matthew Herbert Big Band, Ebony Bones, Jimi Tenor & Kabu Kabu, którzy wystąpili na Cudwiankach na przestrzeni lat.

Serce Cudawianek bije również za dnia podczas akcji miejskich w Parku Rady Europy, który staje się po raz kolejny Parkiem Cudów. Pamiętacie, kiedy ostatni raz bawiliście się na podwórku? My też nie…, ale w tym roku postanowiliśmy to zmienić i Sekcję Dzienną Cudawianek poświęcić czarowi podwórkowych zabaw. Część Parku Rady Europy zamieni się w świat skoków przez skakankę, tańca, eksperymentów i przygód. Nie obędzie się oczywiście bez tradycyjnych etnowianków w ramach Akcji Wianki wyplatanych przez Koło Gospodyń Wiejskich z Lubichowa oraz ekowianków, plecionych z resztek i skrawków, setów dj-skich z Coastline Meeting oraz warsztatów edukacyjno-plastycznych. Ruszymy także na miasto, aby lepiej poznać Gdynię podczas Alternatywnego Zwiedzania Miasta. Z naszego podwórka wszyscy wyjdą bogatsi o nowe umiejętności, miłe wspomnienia oraz wyposażeni w typowo wycieczkowy ekwipunek, taki jak samodzielnie wykonany plecak, indiański pióropusz, czy własny znak drogowy… Udało się nam nawiązać współpracę z licznymi gdyńskimi i trójmiejskim animatorami oraz pasjonatami, dzięki temu w Parku Rady Europy spotkamy między innymi namiastkę festiwalu Globaltica, edukatorów z Centrum Nauki Experyment, Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego, Muzeum Miasta Gdyni, szkołę tańca HavanaSi! oraz Nordic Walking Team Gdynia. Lubimy sieciować wartościowe, gdyńskie inicjatywy.
Szczegółowe informacje + program na http://cudawianki.eu/akcje

Na wszystkie wydarzenia – WSTĘP WOLNY!

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *