Komoda biała z szufladami, komoda z przewijakiem… Jakie komody sprawdzą się w pokoju dziecięcym?

Pokoje dziecięce zwykle przechodzą parę metamorfoz na przestrzeni zaledwie kilku lat. Początkowo urządzamy je tak, aby były wygodne i funkcjonalne z punktu widzenia rodziców opiekujących się niemowlęciem. W kolejnym etapie bierzemy pod uwagę już wymagania małego dziecka, które coraz więcej przemieszcza się samo i chce poznawać otaczający je świat. Z biegiem czasu konieczne są różne zmiany, które dostosowują pokój do potrzeb rozwijającego się malucha. Warto zatem już na samym początku wybrać takie meble, które sprawdzą się w różnych aranżacjach i będą mogły pełnić różne funkcje na przestrzeni lat.

Komoda biała w pokoju dziecięcym

Jednym z najważniejszych mebli, które powinny pojawić się w dziecięcym pokoiku, jest komoda. To najwygodniejszy mebel do przechowywania malutkich ubranek i akcesoriów. Wybierając konkretny model, zwracamy uwagę na jego wygląd, bez wątpienia komoda biała idealnie pasuje do aranżacji pokoju dziecięcego (www.meblobranie.pl). Warto jednak zwrócić uwagę również na jej konstrukcję. Komody mogą znacznie różnić się między sobą np. ilością i wielkością szuflad i półek. Do pokoju dziecięcego najczęściej wybierane są komody białe z przewijakiem i szufladami. Warto zwrócić uwagę także na to, czy dany mebel ma zaokrąglone kanty, co znacznie zwiększy bezpieczeństwo małych dzieci.

Komoda biała to mebel, który znajdzie zastosowanie zarówno w pokoju niemowlęcia, jak i dziecka kilkuletniego czy chodzącego już do szkoły. Jeśli więc zdecydujemy się na zakup mebla wysokiej jakości, wykonanego z drewna, jest duża szansa, że będzie on wykorzystywany przez wiele lat.

Komody modne w 2021 roku

Jeśli zależy nam, aby pokój naszego dziecka był nie tylko funkcjonalny, ale również modny, to koniecznie trzeba zainteresować się najnowszymi trendami w aranżacji wnętrz. W bieżącym roku dużą popularnością cieszą się meble w naturalnym kolorze drewna. Ponadto wciąż nie przemija moda na biel i szarość. Są to kolory, które świetnie sprawdzą się zarówno w pokoju chłopca, jak i dziewczynki.
Zaletą mebli w neutralnych kolorach jest to, że bardzo łatwo zmienić wystrój pokoju, małym kosztem. Do białej, szarej lub drewnianej komody pasują w zasadzie wszystkie dodatki, gdyż jest to uniwersalna baza. Tego typu meble można też samodzielnie odnowić lub przemalować, dopasowując je w ten sposób do zmieniającego się gustu dorastającego dziecka.

Meble w pokoju dziecięcym – jakie jeszcze?

Komoda to podstawa w dziecięcym pokoju, jednak warto wyposażyć to pomieszczenie także w inne meble. Koniecznie trzeba kupić łóżeczko, przydatna bez wątpienia okaże się również szafa i półki lub regał. Jeśli chodzi o miejsce do spania dla maluszka, to najpopularniejsze są łóżeczka dziecięce, kołyski oraz kosze Mojżesza, a gdy maluch z nich wyrośnie, ciekawym pomysłem jest zakup łóżeczka w kształcie domku lub namiotu. Tego rodzaju drewniane stelaże cieszą się ogromną popularnością. Bardzo dobrze sprawdzają się w pokojach maluchów także wszelkiego rodzaju organizery oraz pudła na zabawki, dzięki którym znacznie łatwiej jest utrzymać porządek.

5/5 - (1 głosów)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *