Komfortowy dom z tarasem, który zachwyca – zobacz gotowe projekty z klimatyczną strefą relaksu!

anemony 2 wp

By zrealizować marzenie o własnym domu z klimatycznym tarasem, warto już na etapie poszukiwań idealnego projektu, zwrócić uwagę na możliwości aranżacyjne zewnętrznej strefy relaksu. Harmonijne połączenie wnętrza z przestrzenią ogrodową wpłynie korzystnie na komfort użytkowania domu, a starannie wkomponowany w bryłę taras, będzie również efektowną ozdobą budynku.

Zobacz wyjątkowe domy pięknymi tarasami, które zaprezentujemy w dalszej części artykułu.

Taras stanowi ważną strefę dla mieszkańców każdego domu, oferuje przestrzeń do wypoczynku, jest miejscem idealnym na rodzinne przyjęcia czy spotkania z przyjaciółmi w otoczeniu zieleni ogrodu. Dla osób ceniących relaks na świeżym powietrzu projekty domów z zadaszonymi tarasami stanowią bardzo atrakcyjną opcję wyboru, otwierając wiele ciekawych możliwości aranżacyjnych. W poszukiwaniu gotowych projektów komfortowych domów z efektownymi i harmonijnie wkomponowanymi w bryłę strefami tarasowymi warto zajrzeć na stronę pracowni ARCHON+, która oferuje bogatą kolekcję projektów, spełniających rozmaite, indywidualne oczekiwania Inwestorów. Wśród nich uwagę zwracają projekty z tarasowymi podcieniami, które zapewniają ochronę przed kaprysami pogody oraz tworzą płynne przejście pomiędzy wnętrzem a ogrodem. Wspaniale prezentują się domy, w których tarasowy podcień łączy się z nowoczesną pergolą wysuniętą poza obrys budynku, tworzącą urokliwe miejsce do letniego relaksu. Dla wielu Inwestorów szczególnie atrakcyjną opcją są projekty z dodatkowym traktem dachu nad tarasem. Tak zaprojektowana przestrzeń tarasowa może pełnić w sezonie funkcję atrakcyjnej letniej strefy dziennej z salonem i jadalnią na świeżym powietrzu.

Odkryj niezwykły urok stref tarasowych w projektach domów ARCHON+, które prezentujemy poniżej.

Dom w wisteriach 15

wisterie 15 taras

To znakomita propozycja dla osób poszukujących nowoczesnego i funkcjonalnego domu z poddaszem użytkowym, który wraz z komfortowym wnętrzem oferuje przestronną, atrakcyjną strefę tarasową. Została zaprojektowana tak, aby stanowić harmonijne połączenie z częścią mieszkalną. Dzięki zastosowaniu dużego, przesuwnego przeszklenia podkreślono ciągłość i spójność całej przestrzeni. Lokalizacja tarasu bezpośrednio przy salonie zwiększa dostępność i wygodę użytkowania, jest to idealne miejsce na rodzinne posiłki na świeżym powietrzu czy wieczorne spotkania z przyjaciółmi.

„Dom w wisteriach 15” urzeka funkcjonalnością i nowoczesnym designem, należy do cenionej przez Inwestorów kolekcji projektów domów tanich w budowie. W ramach powierzchni użytkowej ok. 130 m2 oferuje 5 pokoi, wśród nich salon i gabinet na parterze, jadalnię przy wysokim, narożnym przeszkleniu, a także kuchnię z wyspą i spiżarnią.

Dom w przebiśniegach 4 (G2)

przebisniegi 4g2

Efektowny dom parterowy wyróżniający się nowoczesną architekturą oraz komfortowym układem funkcjonalnym. Przemyślane połączenie jednokondygnacyjnego wnętrza z przestrzenią zewnętrzną sprawia, że taras jest wygodnie dostępny z różnych części domu, oferując idealne miejsce do odpoczynku i relaksu w otoczeniu zieleni. Strefa ta została częściowo osłonięta przez podcień, który harmonijnie łączy się z pergolą w formie nowoczesnej ramy z drewnianym z belkowaniem. Taka kompozycja tworzy przestrzeń o wyjątkowym klimacie, gdzie mieszkańcy mogą urządzić letnią jadalnię oraz przytulny kącik wypoczynkowy. Duże przeszklenia, zastosowane w projekcie, otwierają szeroki widok na ogród, jednocześnie wpuszczają do wnętrza mnóstwo naturalnego światła.

„Dom w przebiśniegach 4 (G2)” to budynek o pow. użytkowej ok. 147 m2, w którym zaprojektowano łącznie 5 pokoi, wśród nich salon i apartament rodziców, dużą jadalnię, kuchnię z wyspą i spiżarnią, a przez wiatrołap dostępny jest dwustanowiskowy garaż o pow. ok. 42 m2.

Dom w aurorach 7 (E)

aurory 7 e

Interesująca propozycja dla osób poszukujących nowoczesnego domu z poddaszem użytkowym i jednostanowiskowym garażem. Atutem jest uwzględniona w standardzie instalacja wentylacji mechanicznej z rekuperacją. Na szczególną uwagę zasługuje efektownie zadaszony taras, który dzięki swojej przestronności doskonale nadaje się na aranżację letniego salonu lub jadalni na świeżym powietrzu. Bezpośrednie sąsiedztwo tarasu z salonem i szerokie przesuwne przeszklenie zapewnia wygodną komunikację pomiędzy strefami.

„Dom w aurorach 7 (E)” zachwyca nowoczesnym designem i funkcjonalnością. Na powierzchni użytkowej ok. 130 m2 zaprojektowano 4 pokoje, jadalnię, kuchnię z półwyspem i spiżarnią, a także 2 obszerne garderoby. Przez wiatrołap dostępny jest jednostanowiskowy garaż, co dodatkowo podnosi komfort użytkowania domu.

Szczegółowe informacje o zaprezentowanych projektach dostępne są na archon.pl

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *