Kolorowa baza pod lakier do paznokci, czyli szybki i efektowny manicure hybrydowy

Kolorowa baza pod lakier do paznokci, czyli szybki i efektowny manicure hybrydowy

Tradycyjnie manicure hybrydowy dzielimy na trzy etapy następujące po sobie: bazę, kolor i top, a po nałożeniu każdej warstwy utwardzamy pod lampą UV. W zależności od technologii wykonania danego produktu może być konieczne przetarcie cleanerem po utwardzeniu, ale może też nie być takiej potrzeby. Pokrycie każdej płytki paznokciowej dwiema warstwami każdego z trzech produktów to jednak czasochłonne przedsięwzięcie, które nawet profesjonalnej stylistce zajmuje w przybliżeniu 2 godziny. Do tego dochodzi wyraźne wybrzuszenie na paznokciu, bo każda warstwa tworzy widoczną powłokę, a to może wyglądać mało estetycznie. Czy da się tego uniknąć? Czy to możliwe, by piękny, efektowny manicure hybrydowy uzyskać w znacznie krótszym czasie?

Kolorowa baza hybrydowa, czyli rozwiązanie 2 w 1

To absolutnie zrozumiałe, że zarówno profesjonalne stylistki paznokci, jak i Panie samodzielnie wykonujące swój manicure hybrydowy w domu, poszukują rozwiązań upraszczających cały ten proces. Pominięcie jednego z trzech etapów może przy tym okazać się zbawienne w kontekście oszczędności czasu. Jednak z czego zrezygnować? Z niczego – wystarczy sięgnąć po bazę do hybryd, która będzie łączyła w sobie wszystkie właściwości standardowej bazy hybrydowej z kolorowym lakierem. Dzięki temu cały manicure zajmuje o ⅓ mniej czasu, a po nałożeniu bazy budującej (i po jej utwardzeniu), możemy od razu pokryć płytki błyszczącym lub matowym topem. Bajecznie proste, a jak to wygląda w praktyce? Jakie właściwości ma kolorowa baza pod lakier do paznokci i jakie kolory dostępne są na rynku?

Kolorowa baza pod lakier do paznokci, którą można pokryć topem

Dobra baza hybrydowa – zarówno bezbarwna, mleczna, jak i w kolorze – ma kilka zadań związanych z jej właściwościami:

  • przygotowanie powierzchni paznokcia pod lakier hybrydowy albo żel. Baza zwiększa przyczepność i sprawia, że wszystkie pozostałe warstwy idealnie przylegają do paznokci. Dobry produkt nie odpryskuje i nie schodzi bez użycia frezarki czy acetonu kosmetycznego;
  • nadbudowa oraz wyrównanie naturalnej płytki – bardzo często naturalne paznokcie są nierówne, mają niewielkie wybrzuszenia i wklęsłości. Nałożona baza hybrydowa pokrywa paznokcie powłoką idealnie wyrównującą ich powierzchnię;
  • wzmocnienie płytki paznokcia – utwardzone warstwy manikiuru hybrydowego sprawiają, że całe paznokcie są o wiele bardziej odporne na zginanie itp. W ten sposób naturalnie miękka, delikatna płytka jest zabezpieczona przed uszkodzeniem. Dobre produkty zawierają dodatkowo składniki pielęgnujące, w tym witaminy, dzięki czemu sama baza hybrydowa nie szkodzi paznokciom.

W jakich kolorach dostępna jest baza hybrydowa z lakierem?

Kolorowa baza, tak samo jak tradycyjna, jest łatwa w nakładaniu – dobrze się poziomuje, ale też nie jest zbyt rzadka i nie spływa z płytek, nie zalewa skórek. Jednym słowem: ma wszystkie zalety oraz właściwości bezbarwnej bazy pod lakier do paznokci. A przy tym dostępna jest w wielu kolorach do wyboru, takich jak neonowy róż, blady róż z opalizującymi drobinkami brokatu, brzoskwinia, nude (połączenie beżu z aksamitnym różem), chłodny mleczny róż, neonowy pomarańcz, mleczny odcień różu z drobinkami brokatu, biały i wiele innych. Jeśli zależy Ci na eleganckiej, prostej stylizacji paznokci w neutralnych odcieniach nude lub z delikatnym akcentem kolorystycznym, to rozwiązanie jest dla Ciebie idealne. Wystarczy przygotować płytki tak samo jak zwykle, nałożyć kolorową bazę hybrydową, utwardzić, a następnie wykończyć topem i powtórzyć utwardzenie pod lampą. Co ważne, na płytce mamy nie 6, a zaledwie 4 warstwy różnych produktów, dzięki czemu paznokcie prezentują się bardziej estetycznie, nie mamy tutaj charakterystycznej “górki”. Natomiast jeśli chcesz zmienić koncepcję w trakcie, zawsze możesz po bazie nałożyć lakier w innym kolorze albo np. wykonać efektowną stylizację z kryształkami, folią transferową i innymi ozdobami. Możliwości są nieograniczone!

5/5 - (1 głosów)

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *