Kolacja charytatywna dla zwierzaków

11 października o godzinie 19.00 we włoskiej restauracji Cozzi w Gdyni odbyła się kolacja charytatywna dla OTOZ „Animals” – Przytulisko w Dąbrówce pod tytułem „Przyaciele Cozzi dla zwierzaków!”.

Dzięki wszystkim gościom, którzy tego dnia odwiedzili restaurację udało się zebrać łącznie 3288zł! Ten piękny wynik i suma w całości zasili konto schroniska.

4-daniowa kolacja z menu degustacyjnym oraz dobranym winem idealnie pokazywała wyjątkowe, domowe włoskie smaki.

Na przystawkę goście spróbować mogli domowej foccaci z rozmarynem, grzanki z pastą z wątróbek drobiowych w czerwonym winie i konfiturą z czerwonej cebuli oraz włoskich wędlin, serów i grillowanych warzyw.

Kolejnymi daniami były pierożki nadziewane borowikami, cebulką i tymiankiem oraz grillowane medaliony z polędwiczki wieprzowej, sosem z zielonego pieprzu i opiekanymi ziemniaczkami.

Koniec kolacji zwieńczyła wyśmienita panna cotta.

Fundatorem win, które można było wylicytować podczas kolacji była firma NOMA Wina Włoskie, która ufundowała wino Montepulciano d’Abruzzo oraz Cantina Zaccagnini 3L, które zostały zlicytowane podczas kolacji za kwotę 410zł.

Właściciele restauracji również tego wieczoru podarowali wino Brunello di Montalcino oraz Cantina di Montalcino, wylicytowane za 280zł oraz Franciacorta Bellavista wylicytowane za 240zł. 100% zysku ze sprzedaży win zasilił konto schroniska.

Wiele osób podczas kolacji ofiarowało też dodatkowe datki bezpośrednio na ręce przedstawicieli schroniska.

Mamy nadzieję, że kolacje charytatywne staną się tradycją wszystkich trójmiejskich restauracji.

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *