Kobieta. Odwaga w biznesie

„Kobieta. Odwaga w biznesie” to nazwa przeprowadzonej konferencji, która odbyła się w Gdańsku w Oliva Sky Club. Spotkanie zorganizowane było przez fundacje Ad Fontes. Okazało się, że organizator wybrał za małe miejsce na to wydazenie, ponieważ musieli odmówić sporej ilości osób z powodu braku miejsc na sali.

Pierwsza wystąpiła Aleksandra Hinc. Jej prezentacja nosiła tytuł „Co robić żeby robić” . W tym momencie uczestniczy w 5 projektach, każdy związany z inną dziedzina życia -tworzenie aplikacji mobilnych,świadczenie usług prawnych oraz sport. Swoją karierę zaczynała w korporacji, lecz potem podjęła decyzję by „przejść na swoje” -wspomniała o rozpoczęciu działalności gospodarczej i nagłym pojawieniu się wielu znajomych, którzy pragnęli darmowej pomocy prawnej. Pojawiło się tyle chętnych, że Aleksandra, przez liczbę pracy jakiej musiała wykonać przestała z życzliwością i kazała sobie płacić za swoje usługi nawet znajomym. Przedstawiła dużo życiowych porad np.
'Gdy chcesz coś robić I jesteś w tym dobry, naucz się na tym zarabiać.’ 'Zmień: muszę na chce i zrobiłbym na zrobię’ .

Przedstawiła i omówiła model biznesowy ’ Lean Canvas -widoczny na zdjęciach. Canvas jest bardzo przydatny i dużo łatwiejszy i szybszy niż standardowy biznesplan.

Mówiła o rozpoczęciu działalności gospodarczej. O tym ze przed rozpoczęciem działalności należy przeprowadzić analizę rynku, później wypuścić podstawowy produkt do małej liczby osób, które dostarcza wam swoje uwagi, gdy okaże się że produkt się przyjmie wtedy można otworzyć firmę, by od razu nie zbankrutować.

Opowiadała o swoich projektach i o swoim doświadczeniu, gdy masz pozytywne myśli i nastawienie do życia to jest łatwiej, klienci inaczej na ciebie patrzą i uśmiech potrafi wiele zdziałać.

Zachęcała by 'iść na swoje’, najgorsze to zrobić pierwszy krok w nieznane. Jej porady dla nowych przedsiębiorców są następujące: należy skupić się na jednej rzeczy- obrać jedna dziedzinę, w której będziemy prowadzić firmę, być wytrwałym, stawiać sobie cele i dążyć do nich.Należy znaleźć czas dla siebie. Gdy masz swoją firmę, możesz rozdysponować swój czas tak by mieć czas na urlop. 'nie macie się zastanawiać, idźcie na urlop, firma się nie rozpadnie i wszystko będzie okej, nie zastanawiacie się i nie odkładajcie idźcie na urlop!’

Po pani Aleksander wystąpili przedstawiciele Alior Banku. Omówili swoją historię i działania swojej firmy, przedstawili swoją firmę jako dobrego partnera w biznesie. Zachęcali do współpracy ze swoją firmą, dla chętnych Pań udzielali odpowiedzi i porad dla zainteresowanych.

Ostatnim gościem spotkania była Izabela Makosz, autorka książki „Gra o biznes”, z wykształcenia prawnik, z zamiłowania przedsiębiorca. Swoją karierę zaczynała od pracy w korporacjach, takich jak Cola-Cola czy Danone. Od 8 lat rozwija sieć salonów depilacji Time For Wax, choć jak przyznaje, pomysł na ten biznes był przypadkowy. Jej firma stała się siecią salonów na wysokim poziomie. Izabela jest założycielką kanał Time For Business TV.

Pani Izabela także zaznaczyła jak ważna jest pewność siebie,dobre nastawienie i o wiara w swoje możliwości. Według Izabeli w biznesie także jest miejsce na pomyłki i błędy, ale ważne jest to by wyciągać z nich wnioski i nie poddawać się. Warto też rozmawiać z bardziej doświadczonymi przedsiębiorcami, dobrze jest znaleźć zaufaną osobę, która mogła by być twoim biznesowym coach’em i będzie chętna Tobie pomóc, a nie będzie traktowała Ciebie jako rywala na rynku.

Jeżeli, masz ambitny cel i nie wiesz od czego zacząć,myślisz o założeniu własnej firmy,prowadzisz firmę ale odnosisz wrażenie ze stoisz w miejscu lub szukasz inspiracji i wsparcia ze strony innych kobiet powinnaś być na tej konferencji! Event był pełen inspiracji i dobrych porad, na pewno prezentację przygotowane przez zaproszonych gości pomogły wielu Paniom,napełniły je odwagą we własne działania i zmotywowały do realizacji celów.

Na spotkanie przyszło 120 kobiet, atmosfera była bardzo przyjemna, na uczestniczki czekał poczęstunek w postaci kawy i herbaty oraz słodkości. Bilet kosztował 50 zł/os. W cenie zawarty jest komplet 2 książek Izy Makosz „Gra o Biznes” oraz podarunki od sponsorów spotkania, które widać na zdjęciu. Książkę Izabeli Makosz oraz Doroty Wellman można było kupić podczas warsztatów.

Foto. Edyta Serocka

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *