IX Spotkanie Kobiet Biznesu „ART in the SKY”!

IX Spotkanie Kobiet Biznesu odbyło się pod tytułem „ART in the SKY” w Olivia Sky Club w Gdańsku. Na uczestniczki czekał poczęstunek słodki i słony, przygotowany przez restauracje Lobster. Słodka cześć przygotowała Gdańska cukiernia UMAM.

Podczas spotkania odbyła się wystawa fotografii koncertowej Anny Rezulak pt. „Focus on art”. Fotografka wystąpiła jako pierwsza, podczas rozmowy opowiadała o swoich przygodach, a także o początkach jej pasji, nauce i o ludziach, którzy jej pomagali podczas tej drogi. Starała się uczulić kobiety na to, by podczas koncertów były wyrozumiałe dla fotografów, w trakcie przerwy można było zakupić jej prace.

Promocja książki Małgorzaty Sokołowskiej pt. “Kobiety Gdyni” zamieniła się w przezabawną rozmowę z autorką o historii Gdyni i jej mieszkańcach tego miasta. Pani Małgorzata zdradziła, że za młodu nie chętnie przebywała w czytelniach, a teraz nie można jej wyciągnąć z archiwów i czytelni. Uczestniczki poznały wiele ciekawych faktów na temat historii Gdyni i kobiet, które przed i po wojnie mieszkały w Gdyni i zajmowały się różnymi zawodami od posłanek, aktorek po prostytutki . Pani Małgorzata swoje historie opierała na wycinkach ze starych gazet.

Swoje stanowisko miała także malarka i graficzka Magda Beneda oraz House of Glass, która zaprezentowała bombki z duszą, które sami zaprojektowali i wykonali.

Podczas spotkania można było zakupić wystawione przedmioty, cała kwota ze sprzedaży została przekazana dla fundacji MetaPomoc. Na spotkanie przyszło około 70 kobiet. Jak na poprzednich spotkaniach w Olivia Sky Club atmosfera była bardzo przyjazna, wszystkie kobiety były uśmiechnięte i chętnie rozmawiały między sobą.

Fot. Edyta Serocka

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *