IX Spotkanie Kobiet Biznesu „ART in the SKY”!

IX Spotkanie Kobiet Biznesu odbyło się pod tytułem “ART in the SKY” w Olivia Sky Club w Gdańsku. Na uczestniczki czekał poczęstunek słodki i słony, przygotowany przez restauracje Lobster. Słodka cześć przygotowała Gdańska cukiernia UMAM.

Podczas spotkania odbyła się wystawa fotografii koncertowej Anny Rezulak pt. “Focus on art”. Fotografka wystąpiła jako pierwsza, podczas rozmowy opowiadała o swoich przygodach, a także o początkach jej pasji, nauce i o ludziach, którzy jej pomagali podczas tej drogi. Starała się uczulić kobiety na to, by podczas koncertów były wyrozumiałe dla fotografów, w trakcie przerwy można było zakupić jej prace.

Promocja książki Małgorzaty Sokołowskiej pt. “Kobiety Gdyni” zamieniła się w przezabawną rozmowę z autorką o historii Gdyni i jej mieszkańcach tego miasta. Pani Małgorzata zdradziła, że za młodu nie chętnie przebywała w czytelniach, a teraz nie można jej wyciągnąć z archiwów i czytelni. Uczestniczki poznały wiele ciekawych faktów na temat historii Gdyni i kobiet, które przed i po wojnie mieszkały w Gdyni i zajmowały się różnymi zawodami od posłanek, aktorek po prostytutki . Pani Małgorzata swoje historie opierała na wycinkach ze starych gazet.

Swoje stanowisko miała także malarka i graficzka Magda Beneda oraz House of Glass, która zaprezentowała bombki z duszą, które sami zaprojektowali i wykonali.

Podczas spotkania można było zakupić wystawione przedmioty, cała kwota ze sprzedaży została przekazana dla fundacji MetaPomoc. Na spotkanie przyszło około 70 kobiet. Jak na poprzednich spotkaniach w Olivia Sky Club atmosfera była bardzo przyjazna, wszystkie kobiety były uśmiechnięte i chętnie rozmawiały między sobą.

Fot. Edyta Serocka

IX Spotkanie Kobiet Biznesu „ART in the SKY”!
Rate this post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *