Jeans na salonach

Symbol buntu i rozpasanej konsumpcji Zachodu. Ponadczasowy, uniwersalny i wygodny. Stworzony na potrzeby włoskiej marynarki, dziś stanowi nie tylko codzienny element naszej garderoby, ale bywa też głównym bohaterem aranżacji wnętrz. Mowa o jeansie, który ze świata mody wkroczył dziś także do rzeczywistości designu.

Jeansowe dodatki pasują zarówno do wnętrz nowoczesnych, jak i minimalistycznych, tradycyjnych oraz eklektycznych. Efektownie prezentują się w loftowych przestrzeniach. Denimowe dodatki wyjątkowo dobrze wyglądają w towarzystwie odcieni beżu, brązu, czerni i szarości oraz naturalnych materiałów, takich jak cegła, drewno czy metal. Dodają pomieszczeniom charakteru i sprawiają, że stonowane wnętrza nabierają wyrazu.

Meble i dodatki z denimu

Dodatki i meble z denimu ożywią wnętrze i nadadzą mu sznytu. Doskonale uzupełnią łagodne, pastelowe wnętrze, a w zestawieniu z bielonym drewnem stworzą ciekawą, oryginalną przestrzeń. Jeansowe dodatki oraz meble można znaleźć w kolekcji Kare Design. W ofercie marki są oryginalne kanapy, fotele, dywany czy sofy inspirowane denimem.

Dywan Kare Design – 1591 zł

Sofa Kare Design – 22 871 zł

Jeans na ścianie

Aranżacja wnętrza z denimem w roli głównej to nie tylko dodatki i meble, ale także ściany! W ofercie Caramella.pl znajdziecie tapetę imitującą powierzchnię jasnego jeansu. Oryginalny wzór sprawdzi się zarówno na większej powierzchni, jak i niewielkim fragmencie.

Tapeta imitująca denim, Caramella.pl – 229 zł

Jeansowy recykling

Kolekcja „ISH” włoskiego duetu Matteo Fogale i Laetitii de Allegri to dowód na to, że ludzka kreatywność nie ma granic. Do stworzenia swoich mebli wykorzystano materiały pochodzące z recyklingu, takie jak odpady przemysłowe, w tym skrawki jeansu. Po odpowiedniej obróbce wyglądają jakby zostały zrobione z kamienia, gdy tymczasem w całości są wykonane z papieru i jeansu.

Także polscy designerzy podchodzą do recyklingu w sposób twórczy, czego dowodem są unikatowe, oryginalne dywany z kolekcji Denim Wovio. Dywany wykonane zostały z recyklingowego jeansu, stanowiąc oryginalne połączenie ekologii z nowoczesnością. Dywany Denim Wovio zostały wyprodukowane na krosnach, które pozwalają na zaplatanie brzegów dywanu, tak by nadać mu estetyczny wygląd i zapobiec wysnuwaniu.

Dywan Denim Wovio, e-dywan.com – 275 zł

Tekst: Lena Majchrzak

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *