Jamie Woon, Dubfire:live Hybrid i wielu innych na Audioriver 2016

Festiwal Audioriver po raz kolejny ogłasza i po raz kolejny pokazuje, że zależy mu na unikalności programu. W ostatni weekend lipca czeka nas bowiem pierwszy w Polsce występ Jamiego Woona po tym, jak jesienią wydał swoją ostatnią płytę, pierwsza okazja, by w naszym kraju zobaczyć Dubfire’a w wersji live, pierwszy polski występ Blawana 

i Surgeona jako Trade live oraz polska premiera nowego audiowizualnego spektaklu Dangera. A to przecież nie wszystko, bo do składu dołączyli także Nu:Tone & Logistics, Ilario Alicante, Octave One live oraz Mefjus.

Jamie Woon przyjeżdża na Audioriver w doskonałym momencie – to doświadczony muzyk, który niedawno wydanym albumem „Making Time” potwierdził, że świetnie przyjęty debiut „Mirrorwriting” nie był przypadkiem. Na nowej płycie mamy takie kompozycje, jak „Sharpness” czy „Celebration”, które spokojnie mogą konkurować z „Night Air” i „Lady Luck”, czyli przebojami z poprzedniego krążka. „To dość spokojna propozycja jak na Audioriver, ale i nie pierwsza taka w historii festiwalu. Od zawsze uważaliśmy, że nie samym tańcem i skakaniem w piasku człowiek żyje.” – mówi Łukasz Napora, rzecznik prasowy Audioriver.

Jamie Woon – Sharpness (Live from Konk Studios)

Kolejne propozycje są już jednak zdecydowanie do tańczenia, ale nie tylko, bo także i do oglądania. Kilku z ogłoszonych dziś artystów przyjedzie do Płocka z dedykowanymi, wizualnymi spektaklami. Pierwszą
z tych gwiazd jest jeden z liderów światowej sceny techno,
Dubfire, który w naszym kraju grał parokrotnie jako DJ, ale nigdy w wersji live, czyli prezentując wyłącznie własne produkcje. Zmieni się to teraz za sprawą Audioriver. Z kolei francuski mistrz electro, Danger, grał już live act w Płocku w 2012 roku i koncertował potem po Polsce z podobnym spektaklem. Jednakże w wersji, która czeka nas teraz, jeszcze go w naszym kraju nie było. Artysta zaprezentuje zupełnie nowe show.

Dubfire:live Hybrid @ Sonar Festival

Audioriver ze względu na swoją skalę i pozycję, ma także możliwość sprowadzania projektów specjalnych – często niedostępnych dla większości klubów. Tak będzie i w tym roku w przypadku wspólnego występu dwóch gigantów mocnego i mrocznego techno, Blawana i Surgeona, którzy przy wybranych okazjach grają ze sobą jako Trade.

Trade – live at Awakenings Festival

Także w duecie, ale już drum & bassowym, na nadwiślańskiej plaży zaprezentują się przedstawiciele słynnej oficyny Hospital Records, Nu:Tone i Logistics. Za tymi pseudonimami stoją bracia Dan i Matt Gresham, którym zdarza się także produkować wspólnie jako Nu:Logic. Pierwszy z nich ma na koncie już cztery albumy i takie hity, jak „Shine In” czy „Tides”. Drugi albumów wydał już sześć
i znajdziemy na nich takie utwory, jak „The Trip” czy „Thunder Child”.

Nu:Tone feat Logistics – Bleeper

Także drum & bass, ale w bardziej szorstkiej i brutalnej odmianie zaprezentuje Austriak Mefjus, który – choć na koncie ma tylko jeden album – jest uznawany za jednego z innowatorów gatunku.

Mefjus – Suicide Bassline

Wracając do techno, dzisiejsze ogłoszenie zamykamy DJ-skim występem Ilario Alicante oraz ikoną Detroit – Octave One. Pierwszy z wymienionych artystów to członek rodziny Cocoon, czyli wytwórni Svena Vätha. Z kolei Octave One to pięciu produkujących braci, z których dwóch występuje na żywo
i robi to piekielnie dobrze, co potwierdza 8. miejsce na liście najlepszych live actów 2015 roku wg czytelników portalu Resident Advisor. Rok temu bracia wydali świetny album „Burn It Down”, potwierdzając, że Octave One nie skończyło się na legendarnym utworze „Black Water”.

Octave One – Boiler Room Moscow Live Set

11. edycja festiwalu Audioriver odbędzie w Płocku w dniach 29-31 lipca 2016, a karnety dwudniowe
i trzydniowe dostępne są w sprzedaży w salonach Empik w całej Polsce oraz na
http://audioriver.ebilet.pl. Przed festiwalem, 2 kwietnia w Gdańsku odbędzie się z kolei VI Konferencja Muzyczna Audioriver, a w Sopocie After Party z udziałem Black Coffee. Więcej o tych wydarzeniach znajdziesz na www.audioriver.pl.

***

Festiwal Audioriver to obowiązkowa pozycja w wakacyjnych planach osób ceniących dobrą muzykę.
W ciągu 10 lat na malowniczej plaży nad Wisłą oraz na płockim Starym Rynku wystąpiło kilkaset gwiazd muzyki elektronicznej i alternatywnej z całego świata. Koncerty i sety DJ-skie obejrzało już ponad 200 tys. fanów z Polski i Europy, a edycja 2015 zgromadziła na plaży rekordową liczbę ok. 27 tys. osób każdego dnia.

Dotychczas ogłoszeni artyści to: Sigma live, Calyx & TeeBee, Dillinja, Dub Phizix & Strategy, Four Tet, Frederic Robinson live, Gesaffelstein, Gorgon City live, Jaguar Skills, Leftfield, Recondite live, Scuba, Shackleton presents Powerplant, Sterac aka Steve Rachmad, Sven Väth, Vrilski (Vril & Voiski) live.

11. edycja Audioriver odbędzie się w dniach 29-31 lipca 2016 r.

Więcej na www.audioriver.pl

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *