Koncert Volodymyr Bilokur w Restauracji Majolika

Koncert Volodymyr Bilokur pt „Ukraińskie dumki i wesołe klezmerskie z Odessy”

26 kwietnia, godz. 19.00
Restauracja Majolika
ul. Uphagena 23, Gdańsk

Volodymyr Bilokur wyższe wykształcenie muzyczne uzyskał Połtawskiej Wyższej Szkole Muzycznej (specjalność w klasie śpiewu). Ukończył także Studium Pedagogiki w Połtawii na Ukrainie. Grał i śpiewał w wojskowej orkiestrze, oraz filharmoniach ukraińskich. Volodymyr Bilokur to muzyk wszechstronnie uzdolniony, gra na gitarze ukraińskiej (kobza), komponuje i aranżuje utwory, jest autorem tekstów i przede wszystkim wykonawcą.
Występował także na statkach pasażerskich Florydy. Od kilku lat koncertuje w Polsce. Ulubieniec bywalców pubów SPATiF, Kinsky i wielu innych. Kilka lat temu utworzył własny zespół. Jest także członkiem B-Band Acoustic Project.

W repertuarze ma piękne opracowane i zaaranżowane koncerty: „Ukraińska Noc”, „Recital
piosenek Okudżawy, Wysockiego i Wertyńskiego”, „Odesskie motywy”, „Ballady i Romanse Rosyjskie”, „Wesołe piosenki klezmerskie” (przeplatane humorem, anegdotami sławnych ludzi), „Koncert Świąteczny” z kolędami, ludowymi pastorałkami i nastrojowymi balladami. Do swojego repertuaru włącza także piękne piosenki ukraińskie mniej znane w Polsce, śpiewane oczywiście w języku ukraińskim. Swoje utwory śpiewa w językach: polskim, rosyjskim i ukraińskim. Wydał kilka płyt. Jego piosenki i wdzięk osobisty pozwalają mu stworzyć niesamowity nastrój i atmosferę, rozbawić widownię, wspólnym śpiewaniem i tańczeniem.

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *