Jakie zabawki dla 3 miesięcznego dziecka?

ojciec z synem czytają

Wybór zabawki dla 3-miesięcznego dziecka nie jest łatwym zadaniem. Maluch w tym wieku potrzebuje przede wszystkim bliskości i troski ze strony najbliższych osób. Trzymiesięczne dziecko zaczyna bawić się rączkami, dużo czasu spędza na macie, leży na brzuchu, potrzebuje zabawek, które będą wspierać prawidłowy rozwój, rozwijać wyobraźnię, przyczynią się do nabywania nowych umiejętności. Co warto kupić dla maluszka? Na co zwrócić uwagę, wybierając zabawki?

Gryzaki i grzechotki dla trzymiesięcznego dziecka

Dziecko w wieku 3 miesięcy coraz lepiej widzi, zaczyna chwytać przedmioty, z zainteresowaniem poznaje różne faktury i kształty. Dobrym pomysłem będą różnego rodzaju grzechotki, którymi można potrząsać i machać. Dźwięki na pewno zaciekawią dziecka, przyciągną jego uwagę, a różne kolory i faktury pozwolą na rozwój zmysłu dotyku i wzroku. Można wybrać grzechotki z miękkiego, elastycznego tworzywa, naturalne zabawki drewniane czy grzechotki z miękkimi elementami ze sklepu Mom’s Care, idealne do ściskania i wymachiwania. U kilkumiesięcznych maluchów często pojawiają się pierwsze ząbki. To powoduje, że dziąsła są obrzmiałe, mogą boleć i swędzieć. Ulgę przyniosą gryzaki, które zredukują męczące dolegliwości. Warto zadbać, aby dzieci miały gryzaki o różnej twardości gumy, które będą pomocne na różnych etapach ząbkowania. Dobrym wyborem są również silikonowe gryzaki, które można chłodzić w lodówce, co na pewno przyniesie ulgę podrażnionym dziąsłom.

Zabawki do przytulania

W sklepach dostępne są różnego rodzaju zabawki do przytulania, przeznaczone dla najmłodszych dzieci. Są miękkie, przyjemne w dotyku, dlatego maluszki uwielbiają je dotykać i spać wtulone w miękką tkaninę. Do wyboru są przytulanki w różnych kształtach i kolorach. Takie zabawki towarzyszą dzieciom w ciągu całego dnia, pomagają się zrelaksować, często zostają z dziećmi przez długie lata, są wiernymi przyjaciółmi i powiernikami. Wybór pluszaków jest ogromny, ale warto zwrócić uwagę, aby zabawka miała odpowiedni rozmiar, a także była łatwa do utrzymania w czystości i pozbawiona niebezpiecznych, twardych detali.

Książeczki dla niemowląt

Książki są dobrym pomysłem dla osób w każdym wieku. Mimo że niemowlęta nie potrafią czytać, to miękkie książeczki z kolorowymi obrazkami na pewno przypadną im do gustu. Książeczki mogą być wykonane z tkaniny lub lekkiego, wodoodpornego materiału, który sprawdzi się także w kąpieli. W książeczkach mogą być nie tylko obrazki, ale również faktury, lusterka i elementy wydające dźwięki. Tego typu zabawki wpływają pozytywnie na rozwój dziecka, angażują zmysł wzroku, dotyku i słuchu. Rodzice mogą czytać umieszczony w książeczce tekst, opowiadać o tym, co widać na obrazkach. To buduje więź, pozwala się wyciszyć, a także kształtuje dobre nawyki.

Zabawki edukacyjne i sensoryczne dla trzymiesięcznych dzieci

Zabawki sensoryczne są doskonałym wyborem dla trzymiesięcznych niemowląt. Doskonale wpływają na rozwój, pobudzają do pracy wiele zmysłów. Takie zabawki mogą się obracać, świecić, wydawać dźwięki itp. Przykładem świetnej zabawki sensorycznej jest mata edukacyjna. Można położyć na niej niemowlaka, który na pewno zainteresuje się widocznymi elementami i z zapałem będzie odkrywać nowe przedmioty. Piszczące zabawki, zróżnicowane faktury, doszyte metki i pętelki, kolorowe, odblaskowe wypustki będą stymulować zmysły dziecka, przyczyniając się do jego prawidłowego rozwoju. Dla nieco starszych dzieci można wybrać zabawki interaktywne, które wymagają większego zaangażowania malucha. Dobrym pomysłem są także zabawki kreatywne oraz wszelkiego rodzaju układanki, rozwijające zdolności manualne. 

Na co zwrócić uwagę, wybierając zabawki dla dzieci?

Wybierając zabawki dla 3 miesięcznego dziecka, należy zwrócić uwagę na kilka ważnych elementów. Najważniejsze, aby zabawki były wykonane z bezpiecznych materiałów, pozbawione luźnych i twardych elementów, które dziecko mogłoby połknąć czy się nimi uderzyć. Należy sprawdzić, czy zabawki mają niezbędne atesty i certyfikaty, np. CE, Standard 100 by OEKO-TEXEN71, CE, ASTM, ISO 9001 czy Certyfikat Instytutu Matki i Dziecka. Ważna jest również łatwość w utrzymaniu w czystości. Nie należy kupować zabawek przeznaczonych dla starszych dzieci, warto zwracać uwagę, czy wybrany produkt ma oznaczenie 3m+ i jest odpowiedni do umiejętności dziecka.

Wybór zabawek dla małych dzieci jest bardzo duży, ale warto dokładnie przemyśleć zakup. Zabawka powinna spełniać kilka funkcji, musi bawić, a także pomagać w rozwoju, rozwijać wyobraźnię dziecka. Warto szukać produktów z atestami, pochodzących od sprawdzonych dostawców, które zachwycą niemowlaka.

5/5 - (1 głosów)

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *