10 porad dla osób wynajmujących samochód z wypożyczalni

Decyzja zapadła – wypożyczamy samochód! Opcja wydaje się być niezwykle wygodna, zwłaszcza w podróży, ponieważ pozwala na indywidualne zaplanowanie zwiedzania bez konieczności korzystania z komunikacji miejskiej. Ta komfortowa sytuacja doceniana jest na ogół w przypadku podróży z dużym bagażem, ewentualnie gdy planujemy dotrzeć do miejsc znajdujących się w znacznych odległościach. Jednak nie tylko, ponieważ oferta wypożyczalni obejmuje również najem auta w celach służbowych lub innych, które wymagają sprawnej komunikacji.

Jak zatem wynająć samochód z wypożyczalni? Poniżej kilka wskazówek, które ułatwią całą procedurę.

Jeśli wynajęcie samochodu do tej pory kojarzone było z czymś, co wymaga przebrnięcia przez długą i skomplikowaną procedurę, jest kosztowne lub kłopotliwe, to warto zaznaczyć, że wszystko zależy od wypożyczalni, na którą się zdecydujemy. Renomowane i popularne wypożyczalnie robią wszystko, by maksymalnie ułatwić cały proces, a zadowolenie klienta jest dla nich kwestia priorytetową.

Przykładowo, Flex Rent a Car to wypożyczalnia, która od początku postawiła na współpracę na najwyższym poziomie, dlatego z roku na rok coraz bardziej się rozwija, zwiększa liczbę lokalizacji, aby dopasować się do potrzeb rynku, a jedną z najważniejszych zasad firmy jest szacunek dla klienta oraz jego pieniędzy. Flex Rent a Car to wypożyczalnia znajdująca się w wielu polskich miastach, świadcząca usługi zarówno dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych, a szeroka oferta dostępnych samochodów jest gwarancją idealnego dopasowania, w zależności od aktualnej potrzeby. Flex Rent a Car posiada także punkty na większości polskich lotnisk – oferuje m.in. wynajem samochodów na lotnisku Modlin w Warszawie.

10 porad dla osób wynajmujących samochód z wypożyczalni

  1. Wczesne planowanie – ogromnym atutem jest możliwość skorzystania ze zniżek za wcześniejszą rezerwację oraz większy wybór samochodów.
  2. Przejrzysta oferta – zapoznanie się ze wszystkimi kosztami wynajmu pozwala dokładnie zaplanować budżet i uniknąć dodatkowych opłat.
  3. Porównanie ofert – przed podjęciem decyzji warto zapoznać się z ofertami wypożyczalni działającymi na danym obszarze, zwłaszcza jeśli istnieje prawdopodobieństwo zwrotu auta w innym punkcie, niż jego wynajęcie. Tu świetnie sprawdzają się wypożyczalnie, które ulokowane są w wielu punktach i wielu miastach, jak na przykład Flex Rent a Car, co znacznie ułatwia przemieszczanie się pomiędzy różnymi lokalizacjami.
  4. Dokładne obejrzenie auta – w przypadku jakichkolwiek uszkodzeń należy poprosić o szczegółowe spisanie mankamentów, by uniknąć problemów w momencie oddawania wynajmowanego samochodu.
  5. Przekraczanie granicy – kluczowa kwestia, którą trzeba poruszyć w momencie podpisywania umowy najmu, ponieważ nie każda wypożyczalnia pozwala na przekraczanie granicy lub przetransportowanie auta promem.
  6. Dodatkowe wyposażenie – przed podpisaniem umowy, niezbędnym jest sprawdzenie, czy dodatkowe wyposażenie, np. fotelik dla dziecka, zostało uwzględnione w cenie.
  7. Zniesienie udziału własnego – zawsze warto wybrać ofertę, która elastycznie dopasowuje się do potrzeb najemcy i okoliczności, w których samochód będzie eksploatowany. Jest to punkt, który ma istotne znaczenie dla ostatecznych kosztów wynajmu, dlatego trzeba mu poświęcić sporo uwagi i szczegółowo zapoznać się z zasadami, którymi kieruje się dana wypożyczalnia.
  8. Rodzaj i ilość paliwa – większość wypożyczalni udostępnia swoim klientom samochody zatankowane do pełna, i tak samo powinno być w momencie zwrotu wynajmowanego pojazdu. Co ważne, jeśli w baku brakuje paliwa, koszt ten zostanie potrącony z wpłaconej kaucji.
  9. Wybór samochodów – rozbudowana flota dostępnych aut daje gwarancję dopasowania go pod każdym względem, zarówno marki i klasy samochodu, jak i kosztów najmu.
  10. Umowa oraz OWU – to dwa najważniejsze dokumenty, z którymi klient wypożyczalni musi się zapoznać przed wynajęciem samochodu. Powinny w nich znaleźć się najważniejsze informacje związane z zasadami wynajmu oraz samego użytkowania samochodu i oczywiście jasno określony koszt wypożyczenia.  
5/5 - (2 głosów)

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *