Jakie są typy wibratorów i jak wybrać odpowiedni dla siebie?

Kto z nas nie lubi oddać się czystej przyjemności? No właśnie — przyjemność, czyli słowo tak uniwersalne. Można śmiało dopasować je do wielu aspektów w życiu. My jednak mamy na myśli ten najbardziej rozkoszny i przyprawiający o lekkie wypieki. Nie da się ukryć, że satysfakcja w sferze intymnej jest niezwykle istotną częścią życia każdego człowieka. Wpływa na dobre samopoczucie, wzrost pewności siebie i sprawia, że po prostu jesteśmy szczęśliwi. Osiągnąć ją możemy zarówno w towarzystwie partnera, jak i samodzielnie. W każdym z tych przypadków warto jednak zadbać o urozmaicenia, które otworzą przed nami możliwość poznania zupełnie nowych doznań. Wibrator to gadżet, którego chyba nie trzeba przedstawiać nikomu. Jednak obecnie na rynku dostępnych jest naprawdę wiele jego rodzajów. Sprawdźmy więc, jakie modele cieszą się największą popularnością oraz jak wybrać wibrator idealny dla siebie.

Rodzaj stymulacji — wibrator wibrujący, czy pulsujący?

Już sama nazwa gadżetu, mówi nam wiele. Wibrator, czyli narzędzie, które po prostu wibruje. Właściwie nie tak po prostu, bo ruchy te mogą doprowadzić do osiągnięcia szczytowego poziomu rozkoszy. Jednak jego działanie opiera się właśnie na mikrodrganiach. Ich intensywność oraz częstotliwość zależna jest przede wszystkim od wybranego modelu. Wiele z nich umożliwia także samodzielne dopasowanie tych parametrów według własnych upodobań oraz potrzeb. Wibracja doskonale sprawdza się nie tylko przy penetracji, ale i podczas innych pieszczot. Przede wszystkim zapewnia niezwykle przyjemną stymulację łechtaczki. Co więcej, właściwość tę wykorzystać można również do masażu oraz rozbudzania innych sfer erogennych. Z tego też względu są to najpopularniejsze i najczęściej polecane rodzaje wibratorów.

Wibrator pulsujący to gadżet, który wizualnie właściwie niczym nie różni się od klasycznej zabawki wibrującej. Jednak to tylko pozory. Jego działanie jest bowiem zupełnie inne, Polega na wykonywaniu automatycznych ruchów w przód oraz w tył, zupełnie jak w przypadku prawdziwego stosunku. Zapewnia tym samym zupełnie inne doznania. Przede wszystkim, jest to doskonały wibrator dla kobiet, które uwielbiają oddawać się rozkoszy w pojedynkę.

Wibrator dla par

Na rynku powszechnie dostępne są obecnie wibratory zaprojektowane specjalnie z myślą o parach. Po co? Odpowiedź jest prosta. Dla dodania pikanterii i zwiększenia odczuwanej przyjemności przez oboje partnerów. Takie gadżety zazwyczaj są zaokrąglone i posiadają dwie końcówki. Jedną do penetracji, drugą do stymulacji łechtaczki. Zabawka świetnie sprawdza się zarówno podczas seksu klasycznego, jak i analnego. W obu tycz przypadkach, wibracje potęgują przyjemność kobiety oraz mężczyzny. Wibratory dla par polecane przede wszystkim dla osób lubiących eksperymenty i chcących nieustannie budzić pożądanie w związku. Często polecanymi produktami są np. te z serii We Vibe.

Kształt klasyczny, zaokrąglony, a może króliczek?

Obecnie fantazja dotycząca kształtu wibratorów właściwie nie zna granic. Jednak jest kilka modeli, które uchodzą wręcz za kultowe. To właśnie one cenione są zarówno przez doświadczone w tej dziedzinie osoby, jak i przez te, które dopiero zaczynają poznawać ich cudowną moc czynienia rozkoszy. Jakie są więc rodzaje wibratorów pod względem kształtu? Przede wszystkim warto wyróżnić trzy:

  • wibrator klasyczny, prosty,
  • wibrator klasyczny zakrzywiony (stymuluje punkt G),
  • wibrator króliczek (jednoczesna penetracja i stymulacja łechtaczki).

Pojawia się więc pytanie — jaki wybrać wibrator? Tutaj właściwie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od naszych preferencji, a także anatomii. Warto jednak wspomnieć, że klasyczne, proste gadżety, zazwyczaj najlepiej sprawdzają się u osób początkujących. Króliczki natomiast, ze względu na podwójną stymulację będą idealne dla kobiet, które potrzebują dodatkowego pobudzenia podczas penetracji.

Wibrator dopasowany idealnie, czyli czym kierować się przy jego wyborze?

Wiemy już, jakie gadżety wibrujące cieszą się największą popularnością. Pozostaje jednak najważniejsza kwestia. Jaki wibrator najlepszy będzie dla nas? Przede wszystkim powinniśmy zdefiniować swe potrzeby. To właściwie podstawa. Preferencji jest wiele i to właśnie one powinny decydować o naszym wyborze. Kupując wibrator, dobrze jest mieć na uwadze także kilka innych czynników. Istotny jest między innymi rodzaj zasilania, czy materiał, z jakiego jest wykonany. Oczywiście nie możemy zapomnieć również o nieodłącznym towarzyszu takich zabawek, czyli o właściwie dobranym lubrykancie.

5/5 - (2 głosów)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *