Świat dominacji – jakie gadżety warto wybrać na początek?

Dominacja, kojarzona często jako BDSM, jeszcze nie tak dawno temu stanowił temat tabu i pozostawał w obszarze zainteresowania wąskiego grona miłośników mocnych wrażeń. Dziś wzbudza coraz większą ciekawość, choć nadal nie mówi się o niej głośno. Dotyczy to nawet tych osób, które wcześniej nie brały pod uwagę tego typu atrakcji. Coraz więcej par próbuje tej formy współżycia, niektóre by urozmaicić swoje życie intymne, inne by wprowadzić do swojej sypialni dreszczyk emocji. Ta specyficzna relacja wymaga nie tylko wcielenia się w określone role, ale także użycia odpowiednich gadżetów. Jakie artykuły erotyczne powinny wybrać pary, które chcą spróbować BDSM?

Słowem wstępu, BDSM to typ relacji dwojga ludzi, w której jedna strona przyjmuje rolę uległą, a druga – dominującą. Sam akronim oznacza Bondage, Discipline, Submission, Masochizm, czyli związanie, dyscyplinę, uległość i masochizm. Ta nazwa doskonale obrazuje, o co tak naprawdę chodzi w BDSM. Podczas gdy jedna ze stron całkowicie poddaje się woli swojego kochanka/kochanki, druga sprawuje kontrolę nad przebiegiem aktu. Każde nieposłuszeństwo spotyka się z karą. Posłuszeństwo zostaje nagrodzone. Warto podkreślić, że o formie kary i nagrody decyduje dominant lub domina. BDSM nie musi wiązać się z odczuwaniem bólu, bo samo zniewolenie może mieć formę psychiczną. Zwykle w trakcie zbliżenia używane są odpowiednie akcesoria. Artykuły BDSM dla początkujących i zaawansowanych początkowo mogą wzbudzać przerażenie, ale odpowiednio wykorzystane dają więcej przyjemności niż bólu.

Jakie gadżety BDSM wybrać na początek?

Jeżeli zastanawiasz się, jakie gadżety warto wybrać wkraczając do świata dominacji poniżej prezentujemy listę najbardziej polecanych akcesoriów ze strony Easytoys.

Skórzane kajdanki – służą do krępowania rąk uległej lub uległego. Dzięki metalowemu łańcuszkowi, można je wykorzystać do przywiązania do wezgłowia łóżka. Kajdanki dają poczucie zniewolenia i bezradności wobec zamiarów strony dominującej, co samo w sobie może być niezwykle podniecające.

Skórzany bicz – służy do wymierzania kar cielesnych. Wygląda groźnie, co w relacji BDSM ma duże znaczenie,  ale rozsądnie używany nie sprawia dużego bólu.

Zaciski na sutki – gadżet idealny do wykorzystania w relacji, w której stroną uległą jest kobieta. Intensywnie stymuluje strefy erogenne, zapewniając przyjemne szczypanie. Są połączone metalowym łańcuszkiem, dzięki czemu dominant może je wykorzystać do dyscyplinowania uległej.

Piórko do łaskotek – ten gadżet służy do pobudzania stref erogennych, ale w inny sposób niż pozostałe. Piórko nie sprawia bólu, za to pozostawia na skórze niezwykle przyjemne uczucie mrowienia.

Zmysłowa bielizna – w trakcie erotycznej gry odpowiednia prezencja jest niezwykle istotna. Skóra i lateks – oto esencja klimatu BDSM.

Ten zestaw akcesoriów w zupełności wystarczy na początek. Wraz ze wzrostem doświadczenia w klimacie dominacji warto powiększyć kolekcję o kolejne gadżety.

Gadżety BDSM dla zaawansowanych

Następne propozycje na naszej liście wymagają bardzo odpowiedzialnego użytkowania i przeznaczone są raczej dla zaawansowanych wielbicieli dominacji.

Knebel – ta zabawka mocno oddziałuje na psychikę osoby uległej, która musi w 100 procentach zaufać swojemu panu lub pani.

Drążki do niewoli – propozycja dla miłośników naprawdę mocnych wrażeń.

Lina – podobnie jak kajdanki, służy do zniewalania. Wymaga jednak o wiele większej wprawy i użycia właściwej techniki wiązania.

Przyssawki do sutków – wytwarzają podciśnienie, dzięki czemu pobudzają napływ krwi do stref erogennych. Dzięki temu nie tylko zwiększają ich rozmiary, ale także uwrażliwiają je na bodźce.

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *