Jaka jest idealna zabawka dla małego artysty?

Substancje, które są dużo lepsze od ciastoliny i plasteliny to tzw. materiał slime. Jest to produkt, z którego kreatywne dziecko może zrobić wszystko, a następnie spoglądać na efekty swojej pracy. Slime nie działa jak ciastolina, a dosłownie „rozpływa” się w dłoniach. Dziecko może ją ściskać, a ona spływa po palcach. Może być ukształtowana w najróżniejsze kształty. Masa slime dostępna jest pojedynczo, zapakowana w plastikowe pudełeczka lub może być jednym z akcesoriów dołączonych np. do lalki, czy figurki w kształcie smoka.

Kreatywne zabawy ze slime

Slime to nie tylko ciągnący się „glutek”, ale też szereg akcesoriów dołączonych w zestawie. Wyobraźnie, a tym samym kreatywność dziecka pobudzają kolorowe dodatki, często w kształcie smoków lub lalek. Grafiki, małe elementy działają na wyobraźnie dziecka, sprawiając, że zabawa staje się jeszcze ciekawsza. Slime to kategoria zabawek kreatywnych, uczy dziecko zdolności manualnych oraz praktycznych. Ciągnąco-lepiącą masą zachwycają się zarówno dziewczynki, jak i chłopcy. Istnieje szereg jej odmian. Może być świecąca w ciemności, co daje pole do popisu wieczorami, z brokatem oraz we wszystkich kolorach tęczy. Są dostępne zestawy służące do wyciskania masy, która za pomocą dołączonego akcesoria formuje się w nitki. Slime można wlać do dowolnego naczynia i obserwować, jak dopasowuje się do jego kształtu. Dzięki temu zadaniu, dzieci od najmłodszych lat uczą się podstawowych praw fizyki. Nie ma zaś nic przyjemniejszego niż nauka połączona z zabawą!

Slime – na co zwrócić uwagę?

Wybierając slime jako zabawkę dla dziecka warto zwrócić uwagę na jego wiek. Przez producenta, slime zalecane jest dla dzieci od 3. roku życia. Każdy zestaw dedykowany jest trzylatkom, bacząc na bezpieczeństwo młodszych maluchów. Jeśli planuje się kupić slime na prezent, warto na początek zapytać rodziców, czym interesuje się ich dziecko. Są dziewczynki, które uwielbiają się bawić potworami i chłopcy preferujący inne kolory niż nudny szary i niebieski. Kolejną ważną rzeczą jest decyzja dotycząca zestawu. Slime dostępne jest w pojedynczych kubeczkach, z różnymi akcesoriami, a także do samodzielnego wykonania. W takich zestawach dostępny jest klej, aktywator, miarka, szpatułka i szereg innych dodatków, jak brokat, czy różnokolorowe barwniki. Przed zakupem należy zwrócić uwagę czy producent ma wszystkie wymagane certyfikaty, potwierdzenia jakości i daję gwarancję bezpiecznego użytkowania. Jest to niezwykle ważne w przypadku zabawek dla maluchów, które mają kontakt z ich delikatną skórą.

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *