Jak zdjąć sztuczne rzęsy?

Dla każdej kobiety bardzo istotny jest dobrze wykonany każdego dnia makijaż. Niektóre z nas subtelnie podkreślają urodę, a inne panie wolą mocniejszy make up. Chcemy pamiętać o tym, jak istotne są kosmetyki dobrej jakości, dlatego nie wybieramy produktów, które mogłyby zaszkodzić naszej cerze. 

Doskonałe dopasowanie sztucznych rzęs do oczu

Bardzo istotna jest mądra pielęgnacja twarzy, której podstawą jest nawilżenie. Dlatego każda z nas ma w swojej kosmetyczce krem, który zapewnia właściwy poziom nawilżenia. Dzięki temu wyglądamy promiennie. Potrzebna jest również dobrze zbilansowana dieta, bowiem to, co dostarczamy naszemu organizmowi przekłada się na wygląd naszego ciała.

Wiele kobiet przekonało się, że czasami wcale nie trzeba poświęcać wiele czasu i pieniędzy, aby osiągnąć świetny efekt. Bardzo dużą popularnością cieszą się sztuczne rzęsy, które możemy kupić w drogeriach stacjonarnych i internetowych. Jeśli wybierzemy te wykonane z naturalnych włosów ludzkich, mamy gwarancję doskonałej jakości. Niektóre z nich są bardzo gęste i długie, inne natomiast zapewniają bardziej dyskretny efekt.

Od tego, czy założymy je prawidłowo zależy, jak długo będą się trzymać. Bardzo ważny jest odpowiedni klej do rzęs, który zapewni świetny efekt aż do wieczora. Trzeba pamiętać o tym, że rzęsy ściągamy każdego wieczoru i wkładamy do pudełka, w którym je przechowujemy. Kolejnego ranka są gotowe do tego, aby je nałożyć. Część kobiet przekonało się, że dobrze jest dopasować je do swojego kształtu oka i bardzo często konieczne okazuje się przycięcie końców.

Bezpieczne zdejmowanie i przechowywanie rzęs

Rzęsy kupione w drogerii możemy nosić wielokrotnie. Są one wykonane co prawda w bardzo delikatny sposób, dlatego trzeba się z nimi ostrożnie obchodzić. Jednakże ich elastyczność pozwala na wielokrotne użytkowanie. Niektóre kobiety mówią, że można je nosić nawet przez 3 miesiące, ale za każdym razem trzeba dbać o ich prawidłowe ściągnięcie z oka, a także pozbycie się kleju. Klej do rzęs, który kupujemy powinien mieć odpowiednią konsystencję. Dobre kleje znajdziecie tutaj – https://amazinglashes.com/kleje-do-rzes

Najlepiej wybrać taki rodzaj kleju, który cieszy się dobrymi opiniami. Jeśli będzie nieodpowiednio dobrany, tak naprawdę może zniszczyć rzęsy i nie będą one nadawały się do dalszego użytkowania. Dlatego lepiej nie wybierać klejów wątpliwej jakości.

Jak zdjąć sztuczne rzęsy, żeby ich nie zniszczyć? Chwytamy ja opuszkami palców lub pęsetą przy zewnętrznym kąciku i delikatnym ruchem odrywamy. Nie powinno to wywoływać żadnego dyskomfortu, chyba że nałożyliśmy za dużo kleju i znalazł się on w naszych naturalnych rzęsach. Nawet jeśli tak się stało to ściągnięcie go nie będzie zbyt bolesne, ponieważ kleje do rzęs mają konsystencję, która nie „wgryza” się w ciało.

Sztuczne rzęsy są absolutnie bezpieczne. Na początku trzeba jedynie przeznaczyć trochę czasu na naukę prawidłowej aplikacji i każdego dnia poświęcić kilkadziesiąt sekund na ich prawidłowe ściągnięcie oraz włożenie do zamykanego pudełka, w którym je kupiłyśmy. Nie będą się wtedy odkształcać i kurzyć.

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *