Jak wzmocnić włosy?

radzimy jak najlepiej wzmocnić włosy

Poprawa kondycji włosów to cel, do którego dąży wiele osób. Stosowanie kosmetyków jest bardzo istotne, jednak problemy z nadmiernym wypadaniem czy osłabieniem mogą mieć też inne przyczyny. Zobacz, jakie sposoby na wzmocnienie włosów i poprawę ich gęstości można stosować!

Droga do pięknych, zdrowych i mocnych włosów nie zawsze jest łatwa. Czasami, pomimo stosowania najlepszych kosmetyków efekt jest niezadowalający. W takich przypadkach warto uważnie przyjrzeć się kondycji włosów i poszukać przyczyny problemu. Kilka rozwiązań proponuje skandynawska marka Hairlust, która w swojej ofercie ma produkty do kompleksowej pielęgnacji różnych rodzajów włosów. W jaki sposób możesz zadbać o swoje włosy?

Witaminy na włosy

Problemem, który może prowadzić do pogorszenia się kondycji włosów, a nawet do ich nadmiernego wypadania, są niedobory witamin i minerałów. Szybkie tempo życia i brak czasu nie sprzyja utrzymywaniu odpowiedniej diety. Jednak takie zaniedbania mogą objawiać się właśnie osłabieniem pasm, podrażnieniem skóry głowy, czy łysieniem. Dlatego zdrowa dieta jest kluczowym aspektem dbania o włosy i zdrowie całego organizmu. Wiele osób zastanawia się jakie witaminy na włosy wybrać. Za najbardziej skuteczne uznawane są preparaty z biotyną, cynkiem czy kompleksem witamin. Jednak warto zwrócić także uwagę na zawartość innych substancji, które wspierają prawidłowy wzrost włosów i funkcjonowanie skóry głowy. Ofertę suplementów na włosy od Hairlust wyróżnia kompleksowe podejście i odpowiadanie na różne potrzeby. Dlatego witaminy na włosy, dostępne są w 4 wersjach:

  • Hair Formula Gummies for Women – wygodne żelki, które zawierają zestaw witamin i składników mineralnych wzmacniających włosy, dostosowanych do potrzeb kobiet. Zawierają składniki takie jak biotyna i cynk oraz jod i ekstrakt z bambusa.
  • Hair Formula Tablets for Women – suplement dla kobiet, w formie klasycznych tabletek. Ich skład został wzbogacony o wapń i selen.
  • Hair Formula Gummies For Men – żelki zawierające składniki wspierające wzrost włosów u mężczyzn. Poza cynkiem i biotyną zawierają także cholinę i witaminy z grupy B.
  • Hair Formula Tablets for Men – tabletki dla mężczyzn, które stymulują porost włosów i działają wzmacniająco. Zawierają 20 witamin i składników mineralnych.

Warto zaznaczyć, że suplementy diety od Hairlust są w pełni wegańskie, a marka podejmuje liczne działania proekologiczne. Skuteczność produktów tej firmy potwierdzają niezależne testy i tysiące pozytywnych opinii.

Wymień ręczniki i poszewki

Choć ten fakt nie jest powszechnie znany, to na stan włosów wpływ mają materiały, z jakimi stykają się na co dzień. Dlatego przyjrzyj się swoim ręcznikom i poszewkom. W końcu te materiały mają kontakt z włosami przez około 1/3 każdego dnia. Zwykła bawełna, chociaż ma wiele zalet, może być bardzo szorstka. Powoduje to, że włosy w kontakcie z takimi tkaninami plączą się i ulegają uszkodzeniom. Dlatego koniecznie przetestuj bambusowe ręczniki i poszewki od Hairlust. Dzięki zastosowanym tkaninom są całkowicie przyjazne dla włosów. Rezultaty takiej zmiany zauważysz dość szybko.

Wybierz odpowiednią szczotkę

Bardzo ważne jest również prawidłowe szczotkowanie włosów. Dzięki niemu można rozprowadzić substancje nawilżające produkowane przez skórę po całej długości pasm. Szczotka umożliwi także rozdzielenie splątanych włosów. Jednak kwestą kluczową jest wybór odpowiedniego modelu, który skutecznie, ale delikatnie rozczesze włosy. Przyjazne dla włosów szczotki znajdziesz w Hairlust. Dostępne są modele do rozczesywania suchych włosów- szczotkę bambusową dobierz do rodzaju i długości swoich włosów. Delikatnym detanglerem możesz rozczesywać mokre lub wilgotne włosy. Dzięki odpowiednio wyprofilowanym, silikonowym końcówkom, produkt jest bezpieczny również dla skóry głowy.

Nie wolno zapominać również o masażu. Skutecznie i bezpiecznie wykonasz go podczas mycia włosów, przy pomocy Scalp Delight™ Scalp Massage Brush. Ta szczotka do masażu pozwala dokładnie oczyścić skórę głowy i włosy. Dzięki niej możesz także pobudzić mikrokrążenie, a przez to poprawić kondycję skóry głowy i włosów. Taki masaż jest też niezwykle przyjemny i relaksujący, możesz powtarzać go kilka razy w tygodniu.

Zrelaksuj się!

Czynnikami, które także mogą negatywnie odbijać się na kondycji Twoich włosów, jest stres i przemęczenie. Takie stany powodują wydzielanie substancji, które niekorzystnie wpływają na cały organizm, również na włosy. Trudno ich uniknąć w codziennym życiu, jednak warto wypracować własne metody radzenia sobie z takimi problemami. Podstawą powinno być zapewnienie sobie odpowiedniej ilości snu. Dobrym sposobem na rozładowanie napięcia jest regularna aktywność fizyczna – szczególnie jeśli sprawia Ci przyjemność.

Dbaj o zdrowie

Różne problemy zdrowotne mogą manifestować się poprzez osłabienie i wypadanie włosów. Dotyczy to, między innymi, chorób metabolicznych jak np. zaburzenia pracy tarczycy. Łysienie może też towarzyszyć różnym innym chorobom przewlekłym. Dlatego warto regularnie się badać.

Oceń ten artykuł

Polecane:

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *