Jak wprowadzić kolor fioletowy do mieszkania?

W fiolecie często upatrujemy koloru, który dedykowany jest głównie aranżacjom utrzymanym w stylu glamour czy art deco. Okazuje się jednak, że ta wyjątkowa barwa może stać się integralną częścią wystroju zarówno nowoczesnej sypialni, jak i minimalistycznego salonu. Trzeba jednak wiedzieć, jaki odcień będzie odpowiedni i z czym go łączyć. Wbrew pozorom nie jest to tak trudne zadanie, zwłaszcza kiedy poznamy kilka zasad, którymi rządzi się fiolet we wnętrzach. Zatem jak z łatwością wprowadzić go do mieszkania? Podpowiadamy.

Kolor fioletowy we wnętrzach – dlaczego to dobry wybór?

Co takiego ma w sobie fiolet, że warto wziąć go pod uwagę przy urządzaniu swojego mieszkania? Trudno znaleźć drugi tak wyjątkowy odcień w całej palecie kolorów, który byłby elegancki i jednocześnie wyróżniał się subtelnym charakterem. Kolor fioletowy doskonale oddaje wyrafinowany klimat, ale jednocześnie nie przytłacza całej kompozycji. Projektanci zakochali się w jego głębi i niesztampowym wydźwięku, który nadaje ton aranżacji. Fiolet bardzo pozytywnie wpływa na zmysły – stymuluje kreatywność i działa uspokajająco. Nie dziwi więc fakt, że w naszych mieszaniach nie dominuje już tak stonowana kolorystyka, jak kiedyś. Dziś warto stawiać na wyraziste akcenty kolorystyczne.

Fiolet w mieszkaniu – w jakich wnętrzach się sprawdzi?

Fiolet zyskuje coraz większe grono zwolenników. Dlaczego? Jego ogromna zaletą jest różnorodność odcieni. Można bowiem zdecydować się na delikatne, liliowe ściany, ale równie dobrym rozwiązaniem mogą okazać się śliwkowe. Wybór odpowiedniego rozwiązania w dużej mierze zależy od metrażu pomieszczenia, a także stylu, którego ma się stać integralnym elementem. Nasycone ciemne fiolety z reguły najwięcej swojego potencjału wykazują w dużych pomieszczeniach, gdzie chcemy postawić na syntezę elegancji z nowoczesnością. Jasne fiolety, zwłaszcza te wpadające w różowe tony, doskonale spiszą się w aranżacjach rustykalnych, angielskich, romantycznych i wszędzie tam, gdzie zależy nam na lekkości i świeżości. Więcej inspiracji na https://home.morele.net/.

Z czym łączyć kolor fioletowy we wnętrzach?

Istnieje kilka sprawdzonych połączeń kolorystycznych z fioletem w roli głównej, dzięki czemu nie grozi nam popełnienie designerskiego faux pas. We wnętrzach w stylu glamour, gdzie naszym priorytetem jest uzyskanie luksusowego efektu wizualnego warto postawić na zestawienie koloru śliwkowego, śmietanki i złota. Równie ciekawy design gwarantuje połączenie kolorów: fiołkowego, białego i srebra. Jeśli chodzi o jasne odcienie – świetnie sprawdzą się w duecie z bielą lub szarością.

Artykuł powstał przy współpracy z https://home.morele.net/.

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *