Jak skutecznie poradzić sobie z przesileniem wiosennym?

Gdy wiosenna kurtyna zaczyna się unosić, na scenie pojawia się zaskakujący bohater – przesilenie. Roztacza on wokół siebie atmosferę niepewności, senności i zmęczenia. Jak nie dać się przesileniu wiosennemu? Sprawdź, jak pomaga w tym nefrytowa mata masująca stworzona przez cenionego producenta.

Ulubiona aktywność fizyczna i efektywny wypoczynek

Po długiej, srogiej zimie organizm musi przystosować się do nowych warunków pogodowych i kolejnego cyklu natury. Mimo że wraz z pierwszymi promieniami słońca pojawiają się plany na zmianę dotychczasowych nawyków na lepsze, brakuje siły i energii na ich realizację. Co więcej, zamiast przypływu radości i motywacji do działania, dominują zmęczenie i osłabienie. Zespół tych niepokojących objawów nazywany jest przesileniem wiosennym. 

Jak skutecznie sobie z nim poradzić? Pierwszym krokiem do przezwyciężenia senności czy wahań nastroju może okazać się aktywność fizyczna. Najlepiej wprowadzić do rozkładu dnia taką jej formę, która jest najprzyjemniejsza, oraz zaprosić do trenowania przyjaciół. Ćwicząc na świeżym powietrzu razem, uda się skutecznie przezwyciężyć wszelkie wymówki.

Aby aktywność przynosiła pozytywne rezultaty, warto połączyć ją z mądrym wypoczynkiem. Po treningu można wykonać rozluźniające ćwiczenia i w ten sposób pozwolić ciału na relaks. Można również skusić się na kojący, odprężający masaż. Dzięki niemieckiej marce Casada, która stworzyła innowacyjny masażer do ciała, tak efektywny masaż staje się dostępny dla każdego w jego domowym zaciszu.    

Zdrowy, pełen smaków i kolorów jadłospis

Pozytywną energię do walki z przesileniem wiosennym czerpać można nie tylko z ruchu na świeżym powietrzu w towarzystwie najbliższych i z efektywnego wypoczynku. Kolejnym jej źródłem staje się jadłospis. Najlepiej komponować go zgodnie z osobistymi preferencjami, ale zwracając szczególną uwagę na jakość przyrządzanych posiłków i przekąsek. 

Nie ma uniwersalnego przepisu na zdrowe menu, ponieważ każdy z nas ma inne potrzeby. Istnieją jednak zasady, które nie tracą na aktualności i wysokiej wartości. Mowa o:

  • spożywaniu większej ilości warzyw i owoców,
  • ograniczaniu produktów wysoko przetworzonych i nadmiernie tłustych,
  • dodawaniu do dań tłuszczów roślinnych,
  • unikaniu podjadania między posiłkami.

Przez cały rok priorytetem powinna stać się również troska o dobre nawodnienie organizmu. Oprócz świeżej wody wypijać można soki warzywne i owocowe, ziołowe herbaty czy napary. 

Wygrana walka z przesileniem wiosennym – podsumowanie

Co możesz zrobić już teraz, aby nie dać się przesileniu wiosennemu? Oto 3 proste porady:

  • Wprowadź do planu dnia odpowiednią dla siebie aktywność fizyczną.
  • Odpoczywaj efektywnie, dbając o równowagę zarówno ciała, jak i ducha.
  • Jedz zdrowo i smacznie oraz nie zapominaj o nawodnieniu organizmu.

W przeniesieniu wypoczynku na wyższy poziom pomagają nefrytowa mata masująca oraz inne nowoczesne i wielofunkcyjne urządzenia do masażu z oferty niemieckiej marki Casada. Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej tego producenta oraz wyboru najlepszego dla siebie produktu.

5/5 - (1 głosów)

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *