Jak palić świece sojowe?

Zapalenie świecy wydaje się banalnie proste. Może aż za proste, ponieważ często nie stosujemy się do podstawowych zasad, co przyczynia się do braku satysfakcji z zakupionego produktu. Poniżej prezentujemy więc kilka wskazówek, o których albo zapominamy, lub o których przydatności nie do końca zdawaliśmy sobie sprawę. 

Sprawdź co robić, aby przedłużyć żywotność świecy i sprawić, żeby jej naturalny zapach na dłużej zagościł w naszym domu.

Przycinaj knot

Knot warto przycinać przed każdym zapaleniem świecy sojowej. Idealną długością jest około 5 mm. Jeśli nie masz specjalnych nożyczek do podcinania knota, zwykłe też się do tego nadadzą. Jeśli Twoje świece palą się dużym płomieniem i wytwarzają dużą ilość brzydko pachnącej sadzy, prowodyrem tego stanu rzeczy jest prawdopodobnie zbyt długi knot. Zgaś świecę, poczekaj, aż knot i wosk ostygną i przytnij knot. Dzięki tej prostej czynności knot się nie wykrzywi i nie zatopi w rozgrzanym wosku.

Pozwól się świecy sojowej rozpalić

Czy wiesz, że wosk ma pamięć? Jeśli za pierwszym zapaleniem nie pozwolimy, aby cała górna warstwa się równomiernie roztopiła, dojdzie do powstania tzw. tunelu, który za każdym razem będzie się pogłębiał. Zależnie od wielkości, świece naturalne mogą potrzebować nawet do 4 godzin, aby się dostatecznie roztopić. Powstanie tunelu i odkładanie się wosku na ściankach to duża strata produktu i pieniędzy, więc warto pamiętać o tej wskazówce.

Unikaj przeciągów

Dodatkowy przepływ powietrza może wzmocnić wielkość płomienia, a przez to również i temperaturę spalania się wosku. Ustawienie świecy z daleka od przeciągów nie tylko przedłuży więc jej życie, ale też wzmocni jej piękny zapach, który nie będzie nam uciekał przez okno. Warto wspomnieć, że świece sojowe są w pełni naturalne i wydzielają nawet do 90% mniej sadzy niż świece parafinowe. Nie musimy więc się bać negatywnych skutków wdychania ich zapachu w zamkniętym pomieszczeniu.

Kiedy pożegnać się ze świecą sojową

Gdy w naszym słoiczku zostało już tylko około 1 cm wosku, lepiej już świecy nie zapalać. Jeśli przegapimy moment wypalenia się wosku, wysoka temperatura może spowodować nadmierne nagrzanie i pęknięcie słoiczka.

À propos słoiczków!

Świece naturalne wyrabiane są ręcznie, przez mniejsze firmy zakładane przez pasjonatów od lat oddanych swoim produktom. Sprzedawane są w pięknych szklanych słoiczkach, które po zużyciu można umyć i w kreatywny sposób wykorzystać ponownie! NOTO pięknie jest właśnie taką lokalną marką z Trójmieścia, której zapachowe świece sojowe są w 100% naturalne i wytwarzane ręcznie. Wybierając marki jak NOTO pięknie, wspieramy lokalne firmy, a w zamian otrzymujemy produkt stworzony z sercem i pasją. Idealnie!

Teraz wiesz już jak dobrze palić świece sojowe, aby delektować się ich zapachem jak najdłużej. Pozostaje tylko wybrać swój słoiczek i rozpocząć przygodę z naturalnymi świecami.

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *