Jak dobrać zimową kurtkę do sylwetki?

Kurtka zimowa to jeden z elementów garderoby, który nosić można właściwie codziennie. To bardzo ważne, żeby dobrze się w niej czuć i móc zestawiać ją z różnymi ubraniami oraz butami, dzięki czemu tworzenie codziennych stylizacji będzie łatwiejsze. Żeby kurtka dobrze się układała i podkreślała naturalne atuty sylwetki, warto ją także dobrać pod jej kątem.

Idealna kurtka zimowa dla sylwetki gruszki

Sylwetkę gruszki można rozpoznać po szerokich biodrach, wąskich ramionach i niewielkim biuście. Kształt ciała przypomina w tym przypadku właśnie wspomnianą gruszkę, która zwęża się ku górze, rozszerzając ku dołowi. Przy takiej budowie figury warto zadbać o to, aby kurtka zimowa zrównoważyła naturalne kształty. Najlepszym wyborem będą kurtki damskie pikowane z rozbudowaną górą. Dobrze wyglądać na takiej sylwetce będą modele z dużymi kołnierzami i kapturami, a także szerokimi kieszeniami na wysokości klatki piersiowej.

Panie o sylwetce gruszki powinny unikać kurtek rozkloszowanych, które podkreślą szerokość bioder. Sprawią one, że całość może wyglądać niezgrabnie, nawet wtedy, kiedy stylizacja teoretycznie będzie do siebie pasować. Jeśli wybrany model kurtki wciąż wydaje się za mało rozbudowany w górnej części, sprytnym sposobem na zrównoważenie sylwetki może okazać się założenie szerokiego szala.

Kurtka odpowiednia dla typu jabłka

Sylwetka nazywana jabłkiem wyróżnia się przez swoje okrągłe kształty. Nieodpowiednio dobrana kurtka może w tym przypadku sprawić, że figura zupełnie straci kształty. Żeby tego uniknąć, należy pozbyć się z szafy kurtek oversize oraz szerokich modeli puchowych bez wcięcia w talii. Znacznie lepszym wyborem będzie kurtka taliowana taka jak elegancka parka. Taliowane modele zazwyczaj kojarzą się z kurtkami stylizowanymi na płaszcze, przewiązywanymi paskiem. Co ważne, kobiety o sylwetce typu jabłka nie zawsze powinny jednak sięgać po modele z paskiem, które lepiej prezentują się na figurze drobnej budowy. Klasyczne wcięcie w talii powinno całkowicie wystarczyć.

Kurtki zimowe dla figury kolumny

Sylwetka kolumny bywa opisywana także literą H ze względu na jej podobieństwo graficzne. Tak jak kolumna jest równa i prosta, tak i sylwetka w tym typie nie ma zbyt wyraźnych kształtów ani krągłości, przez co nazywa się ją chłopięcą. Można rozpoznać ją głównie po szczupłych ramionach i wąskich biodrach. Panie o takich kształtach powinny starać się wybierać odzież, która podkreśla kobiece krągłości. Dzięki temu wizualnie ich figura będzie wyglądać na okrąglejszą i pełniejszą.

Najlepsze fasony kurtek dla kobiet o sylwetce kolumny to te, w których z daleka widać wymodelowane wcięcie w talii, najlepiej wyposażone w szeroki elegancki pasek, który przewiązany podkreśli okrągły kształt bioder. Sprawdzą się także wszystkie modele, które na wysokości bioder są nieco rozszerzone.

Fason odpowiedni dla sylwetki kielicha

Figura w typie kielicha cechuje się zgrabnymi nogami i szerokimi ramionami. W takim przypadku najważniejsze, to unikać kurtek z szerokimi kapturami, kołnierzami, czy innymi elementami w ich górnej części. Mogą one dodatkowo podkreślić delikatną dysproporcję ciała, podczas gdy właściwie dobrany model ma ją równoważyć.

Dla kobiet o sylwetce kielicha najlepszym wyborem będą kurtki rozszerzane ku dołowi tak jak klasyczne płaszcze. Mogą to być modele długie, które dzięki temu, że całkowicie zakryją biodra, wizualnie je zaokrąglą. Swoją szerokością dorównają one wtedy do ramion, a cała sylwetka będzie wyglądać na prostą i kobiecą.

Kurtka zimowa dla figury klepsydry

Figurę w typie klepsydry szybko rozpoznać można po wyraźnie zarysowanej talii, okrągłych biodrach i pełnym biuście. Sylwetkę tę często opisuję się za pomocą litery X, której kształt graficzny nawiązuje do tych kobiecych kształtów z widocznym wcięciem w talii. Ciesząc się takim typem sylwetki, najważniejsze, to aby po założeniu kurtki zimowej nie zgubić zarysowanej talii. Nie może więc być to model prosty ani szeroki, szczególnie jeśli jest on jednocześnie długi.

Najlepiej dla pań o figurze klepsydry sprawdzają się taliowane płaszcze i długie pikowane kurtki, które posiadają wymodelowaną talię. Dobrze wyglądać mogą także wygodne kurtki sportowe, zwłaszcza modele takie jak krótkie bomberki, które nie zakrywają bioder.

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *