Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne?

jakie okulary przeciwsłoneczne wybrać? -odpowiadamy!

Najważniejszą funkcją okularów przeciwsłonecznych jest ochrona oczu przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym (UV) emitowanym przez słońce. Dobra para powinna mieć odpowiednie filtry UV, które uchronią wzrok przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Na rynku dostępnych jest tysiące modeli, kształtów, kolorów i wzorów okularów, które poza widocznymi różnicami w wyglądzie, różnią się między sobą specyfikacją techniczną, jakością wykonania, a co za tym idzie – półką cenową.

Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne do kształtu twarzy, zapewniając sobie jednocześnie pełnię komfortu podczas ich noszenia? Co warto wiedzieć o modelach wysokopółkowych i czy rzeczywiście warto w nie zainwestować?

Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne? Jakość

Warto zainwestować w okulary przeciwsłoneczne o dobrej jakości optycznej, które nie tylko ochronią oczy przed słońcem, ale także zapewniają wygodę widzenia. Akcesorium powinno być wolne od zniekształceń i zapewniać klarowny obraz. Wysoka jakość optyczna znacząco wpływa nie tylko na komfort użytkowania okularów, ale również nasz wzrok.

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że wady optyczne, takie jak np. wypaczenia, przebarwienia lub nieprawidłowo dobrana korekcja mogą generować bóle głowy. Dzieje się tak, ponieważ zniekształcone szkiełka okularów przeciwsłonecznych są obciążające dla oczu i mózgu.

Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne do kształtu twarzy? Wsparcie optyków

Przed zakupem okularów przeciwsłonecznych warto odwiedzić sklep optyczny i przymierzyć różne modele. Profesjonalny optyk może pomóc w doborze odpowiedniego egzemplarza, uwzględniając indywidualne cechy twarzy. Dobór odpowiedniego kształtu okularów to przede wszystkim kwestia subiektywna i zależna od naszych indywidualnych preferencji oraz stylu.

Okulary przeciwsłonecznie powinny sprawiać, że osoba je nosząca będzie czuć się komfortowo i pewnie. Co więcej, istnieje kilka uniwersalnych porad, które mogą stanowić skuteczną wskazówkę przy doborze oprawek do kształtu twarzy.

Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne do twarzy?

Uwzględnienie rysów twarzy w procesie wyboru odpowiednich okularów przeciwsłonecznych może pomóc w zakupie oprawek, które podkreślą nasze naturalne piękno. Najczęściej występujące kształty to: owalny, okrągły, kwadratowy oraz diamentowy.

Posiadacze owalnego typu twarzy zazwyczaj mają szeroką gamę możliwości w kwestii wyboru okularów, ponieważ wiele różnych oprawek pasuje do takich rysów. Świetnie prezentują się w modelach aviator czy oprawkach typu kocie oczy. Przy wyborze konkretnego produktu warto jednak pamiętać o tym, aby okulary nie były zbyt masywne i szerokie.

Osoby posiadające okrągłe rysy doskonale wyglądają w okularach o ostrych kształtach, np. typu kocie oczy, kwadratowych, pilotkach czy wayfarerach. Oprawki zbyt duże i zaokrąglone mogą w niekorzystny sposób podkreślać krągłości twarzy.

Twarze diamentowe charakteryzują się szerokimi kośćmi policzkowymi oraz zwężeniem w okolicach czoła i szczęki. Okulary o zaokrąglonym kształcie mogą być dobrym wyborem, aby optycznie „zmiękczyć” rysy.

Ostatnią grupą są twarze kwadratowe, czyli takie, które mają wyraźne linie żuchwy, czoła i kości policzkowych. Szerokość oraz długość są zbliżone do siebie. Takim osobom rekomenduje się wybór okularów o zaokrąglonych krawędziach, ponieważ tego typu modele nie podkreślają ostrości rys.

Okulary Celine – czy warto?

Okulary przeciwsłoneczne Celine to marka znana z eleganckiego i luksusowego designu. Dla osób, które cenią sobie modę oraz estetykę, okulary tej marki mogą być doskonałym wyborem. Występują w wielu oryginalnych, ale jednocześnie klasycznych kształtach.

Dodatkowo oprawki powstają z trwałych materiałów, które wytrzymują codzienne użytkowanie. Dzięki tym aspektom mogą służyć przez wiele sezonów, zapewniając jednocześnie wysoki komfort użytkowania i odpowiedni poziom ochrony przed promieniowaniem słonecznym.

Sprawdzone marki okularów przeciwsłonecznych znajdziesz na optyk-klank.pl

5/5 - (1 głosów)

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *