Jak dbać o skórę jesienią? – Podstawowe zasady

Jesieniara - Obraz autorstwa gpointstudio na Freepik

Wraz z nastaniem jesieni skóra zniszczona letnimi upałami i nadmierną ekspozycją na słońce potrzebuje odpowiedniego poziomu nawilżenia, a także regeneracji. Jak dbać o skórę jesienią? Jakie kosmetyki do pielęgnacji skóry są wskazane na tą porę roku?

W jaki sposób pielęgnować skórę jesienią?

Prawdopodobnie każdy z nas kocha lato. Opalanie, kąpiele w jeziorze itp. są dobre dla zdrowia, ale niekoniecznie dobre dla naszej skóry. Dlatego też jesień to szczególnie dobry czas, by zadbać o siebie. Ponadto chłodniejsze temperatury, wiatr czy też deszcz o tej porze roku zwykle pogarszają stan skóry.

Uporczywy stres może sprawić, że będziemy wyglądać o kilka lat starzej, dlatego jesień to świetny czas, by zadbać o swoje zdrowie. Ta pora to właściwy czas, by zwolnić i zadbać o siebie. Krótko mówiąc, w jesiennej pielęgnacji skóry chodzi o to, by być zrelaksowanym, szczęśliwym. W związku z tym warto zwrócić uwagę na odpowiednie nawilżanie oraz odżywianie. 

Jeśli twoja skóra straciła letni blask oraz piękny koloryt, to w takim wypadku warto pamiętaj o regularnym złuszczaniu naskórka. Regularne złuszczanie usuwa przede wszystkim zanieczyszczenia i martwe komórki naskórka oraz pobudza skórę do produkcji nowych. W związku z tym z czasem skóra staje się znacznie gładsza, a nawet odzyskuje swój poprzedni koloryt oraz blask. Gotowe peelingi takie jak przykładowo peeling Moroccan Rose pozwalają prawidłowo dbać o skórę.

Peeling do ciała – Tree Hut Moroccan Rose

Piękna, gładka, a także elastyczna skóra jest możliwa z zastosowaniem regularnego nawilżania. Jest to szczególnie ważne. Jesienią często dochodzi do uszkodzenia tzw. płaszcza lipidowego, którego najważniejszym zadaniem jest przede wszystkim ochrona naskórka. Aby ją odbudować, trzeba systematycznie nawilżać skórę preparatami, które są bogate w składniki odżywcze, takimi jak kremy z gliceryną lub z kwasem hialuronowym. Dlatego też w okresie jesiennym polecane są wysokiej jakości kremy i maseczki nawilżające.

Warto dodać, że nawilżanie od zewnątrz nie wystarczy. Nie tylko w porze leniej należy pić dużo wody. Także jesienią oraz zimą powinno się jej znacznie spożywać. Ważne jest także, aby codziennie dostarczać organizmowi znacznej ilości witamin poprzez owoce czy też warzywa. Tego typu produkty, mają wiele przydatnych dla organizmu składników, takich jak na przykład witamina C (stabilizuje kolagen oraz elastynę i stymuluje produkcję kwasu hialuronowego).

Warto sięgnąć także po herbaty ziołowe czy też owocowe. Dzięki takiemu rozwiązaniu skóra będzie bardziej atrakcyjna, odzyska codzienne dobre samopoczucie.

W okresie jesienno-zimowym usta są dosyć często podatne na pękanie czy też łuszczenie się naskórka. Nie mają gruczołów łojowych, które chroniłyby skórę ust przed tego rodzajami czynnikami zewnętrznymi. Aby chronić usta, powinno się między innymi nakładać na nie ochronną pomadkę lub błyszczyk. Regularnie warto też stosować specjalne peelingi ,które są stworzone dla skóry ust.

Przede wszystkim nawilżanie skóry to standard, ale jesień to także dobry czas na złuszczanie ale również rewitalizację skóry. Oznacza to, że pielęgnacja twarzy powinna być wzbogacona poprzez aktywne składniki takie jak kolagen i witamina C, jednym z preparatów które zawierają to połączenie jest krem do twarzy Lumifusion Vitamin C Premium Collagen Day & Night Cream od Yonelle.


Krem do twarzy – Yonelle
Lumifusion Vitamin C Premium Collagen Day & Night Cream

Kąpiele z soli na jesienne wieczory

Najlepszym sposobem na relaks w długie jesienne wieczory jest między innymi ciepła kąpiel. Jest świetna, ponieważ może również pomóc w pielęgnacji skóry. Aby to zrobić, warto w takim przypadku wykorzystać właściwości soli do kąpieli z Morza Martwego. Bogate są one w witaminy, a także minerały. Sole te posiadają działanie relaksujące oraz głęboko oczyszczające. Odblokowuje także pory oraz zapobiegają powstawaniu szkodliwych zmian.

Sól do kąpieli wspomaga procesy naprawcze oraz wspomaga leczenie chorób skóry jak na przykład łuszczyca. Kąpiel z solą z Morza Martwego wspomaga też regenerację mięśni po intensywnym treningu. Na sezon jesienny warto stosować sole do kąpieli z miodem albo też mlekiem. Świetnie odżywiają oraz wygładzą skórę. Pomogą również uspokoić rozdrażnienie i zapewnić odpowiedni relaks.

5/5 - (1 głosów)

Polecane:

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *