Jak dbać o kota niewychodzącego z domu?

kot wychodzi z kartonu

Trzymanie kota w domu korzystnie wpływa na jego zdrowie i bezpieczeństwo. Takie zwierzęta żyją zdecydowanie dłużej niż koty wychodzące, ponieważ nie są narażone na wypadki, zatrucia i różnego rodzaju zakażenia. Jeśli chcesz, aby Twój pupil dobrze się czuł w czterech ścianach, musisz odpowiednio o niego zadbać. Jak wygląda prawidłowa opieka nad kotem niewychodzącym?

Koty wychodzące żyją średnio 7-8 lat. Natomiast koty niewychodzące mogą dożyć nawet 20 lat. Właściciele często zastanawiają się, co zrobić, aby wydłużyć żywot kota. W tym celu musisz przede wszystkim regularnie sprawdzać stan jego zdrowia i dostarczać mu pożywienie bogate w niezbędne składniki odżywcze. Dobrą karmę o sprawdzonym składzie znajdziesz w sklepie https://karmyzowadami.karmybrit.pl/kocie-lata-jak-liczy-sie-wiek-kota/. Zobacz, co jeszcze możesz zrobić, aby Twój kot był zdrowy i radosny!

Jak dbać o zdrowie kota niewychodzącego?

Koty niewychodzące również są narażone na kontakt z licznymi zarazkami. Zwierzę może cierpieć na wiele dolegliwości, które będą mu utrudniały codzienne funkcjonowanie. Dlatego właściciele powinni regularnie zabierać swoje koty do weterynarza na rutynowe badania. Tym, co w pierwszej kolejności powinno Cię zaniepokoić, jest stan sierści kota, ilość wypróżnień i nietypowe zachowanie.

Pozbawiona blasku sierść często stanowi pierwszy objaw poważnych problemów zdrowotnych. Dodatkowo w przypadku kotów niewychodzących warto co najmniej raz w roku sprawdzać stan zębów, uszu i dziąseł. Nieprzyjemny zapach z pyska, brudne uszy i czerwone dziąsła to niepokojące sygnały, które trzeba natychmiast skonsultować ze specjalistą. Koty niewychodzące z domu powinny mieć również regularnie obcinane pazury, ponieważ za długie pazury utrudniają zwierzęciu sprawne poruszanie się po domu.

Jaka karma będzie najlepsza dla kota niewychodzącego?

Koty niewychodzące mniej się ruszają w ciągu dnia i w nocy, dlatego nie powinny spożywać za dużo kalorii. Dobra karma dla Twojego pupila musi zawierać starannie wyselekcjonowane i pełnowartościowe składniki, które korzystnie wpłyną na jego układ trawienny i stan sierści. Jednocześnie pokarm powinien być smaczny i pożywny.

Obecnie dużą popularnością cieszą się karmy na bazie białka owadów, ponieważ są zdrowe i ekologiczne. W sklepie https://karmyzowadami.karmybrit.pl wygodnie zamówisz pożywienie dla kota niewychodzącego wzbogacone o kwasy omega-3 i omega-6. Karma bezzbożowa Brit Care Cat Sensitive Food jest przeznaczona dla dorosłych kotów i może być bezpiecznie spożywana przez koty ze zdiagnozowaną alergią lub nietolerancją pokarmową. W tej wyjątkowej karmie znajduje się białko owadów i świeży śledź, dzięki któremu jedzenie pięknie pachnie i jest bardzo smaczne.

Dobrej jakości karma sprawi, że Twój kot będzie miał dużo energii, a jego sierść będzie zawsze przyjemna w dotyku i lśniąca. Poza suchą karmą warto jeszcze zamówić smakołyki z dodatkiem oleju kokosowego o hipoalergicznej formule. Taka przekąska na pewno przypadnie Twojemu zwierzakowi do gustu.

5/5 - (2 głosów)

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *