Jak dbać o farbowane włosy?

Włosy farbowane na wskutek działania farby stają się osłabione i łamliwe, a to sprawia, że wymagają dodatkowej ochrony. Niestety, wszystkie metody koloryzacji w pewnym stopniu zmieniają strukturę naszych kosmyków, a także powodują ich wysuszenie. Dlatego warto stosować specjalne odżywki, które nie tylko ochronią kolor, ale też poprawią kondycję włosów. W skutek działania tych produktów nasze kosmyki odzyskają swój naturalny blask.

Jak zregenerować włosy farbowane?

Pamiętajmy, że kolor najdłużej utrzymuje się na zdrowych i zadbanych włosach. Dlatego ich pielęgnacja to sprawa najważniejsza. Musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby utrzymać włosy w doskonałej kondycji. Wtedy nie będziemy musiały się martwić o ochronę koloru, gdyż na zdrowych kosmykach utrzyma się bardzo długo. Najważniejsze, aby po każdym myciu należy nakładać na odpowiednio dobraną do naszych włosów odżywkę kupioną w sklepfryz.pl. Poza tym, wskazane jest, aby raz na kilka tygodni stosować intensywniejszą kurację. W ten sposób odżywimy i wzmocnimy nasze włosy.

Jakie składniki powinny powinny zawierać odżywki do włosów farbowanych?

Skład kosmetyków do włosów farbowanych jest bardzo ważny. Niestety, ale muszą pojawić się w nich silikony, które pokryją włosy specjalnym filmem zapobiegającym wypłukiwaniu się koloru. Przeciętna odżywka będzie zawierać 2-3 silikony, mogą one być ciężkie lub nieco łagodniejsze. Najlepiej szukać takich produktów, które mają więcej łagodnych składników. Dzięki temu nie tylko chronimy kolor, ale też dbamy o włosy. W dodatku w odżywkach chroniących kolor powinny się też znaleźć ekstrakty ze słonecznika i granatu, które poprawią ich działanie.

Jakie składniki mogą negatywnie wpływać na kolor?

Niestety, niektóre składniki odżywcze mogą przyśpieszać wypłukiwanie koloru. Dlatego do wyboru odżywki musimy podejść bardzo rozsądnie. Należy uważać na proteiny, zwłaszcza te hydrolizowane oraz oleje i unikać ich przez tydzień po farbowaniu. Naszego pięknemu kolorowi mogą zaszkodzić też drożdże, które sprzyjają wypłukiwaniu pigmentu. Najczęściej zawarte są w produktach do włosów przetłuszczających. Osoby, które farbują kosmyki na ciemne kolor powinny unikać również preparatów zawierających cytrynę oraz rumianek, ponieważ mają właściwości rozjaśniające i osłabić działanie farby.

Jak stosować odżywkę, aby chronić kolor?

Sam zakup dobrze dobranej odżywki nie wystarczy, powinniśmy ją jeszcze stosować w odpowiedni sposób. Po farbowaniu powinno się zastosować dołączony do farby produkt o kwaśnym pH lub szampon zakwaszający – takie działanie dobrze wpłynie na nasz nowy kolor. W trakcie kolejnych myć najlepiej stosować metodę OMO, czyli odżywka-mycie-odżywka. Takie działanie sprawi, że pierwsza odżywka zabezpieczy kolor przed mocnym działaniem detergentu zawartego w szamponie. Natomiast, kolejny produkt odżywi, nawilży i zregeneruje włosy. Osoby farbujące kosmyki powinny też stosować łagodniejsze szampony, ponieważ one wolniej wypłukują farbę.

Innych zainteresował również artykuł: Interpretacja snu o włosach

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *