Ile zarabia ortodonta w Polsce? Zarobki ortodonty w 2022 roku

Czy można jednoznacznie określić, ile uda się zarobić, pracując jako ortodonta w Polsce? I tak, i nie – wszystko zależy jak zwykle od indywidualnej sytuacji. Warto przyjrzeć się bliżej fachowi ortodonty, zwłaszcza jeśli ktoś rozważa podjęcie tej specjalizacji w toku swojej nauki.

Ortodonta w Polsce – zarabia tyle, co… nauczyciel?

Porównując zarobki ortodonty i nauczyciela, od razu widać różnicę na korzyść specjalisty zajmującego się w swoim zawodzie problemami z uzębieniem. Chcąc jednak wiedzieć dokładnie, ile zarabia ortodonta w Polsce, może się okazać, że ktoś udzieli „mglistych” wyjaśnień. Dlaczego? Ponieważ, mówiąc językiem znad Wisły, to zależy. Przede wszystkim od doświadczenia, jakie ma ortodonta. Niemniej nawet specjalista, który wciąż jeszcze jest na rezydenturze, może się spodziewać, że jako ortodonta w 2022 roku nie zarobi mniej niż *4290 zł brutto.

Zarobki ortodonty – na jakie wynagrodzenie można liczyć?

Czy listonosz mógłby zazdrościć ortodoncie pensji? Jeśli kwestia finansowa ma dla niego pierwszorzędne znaczenie, to zdecydowanie tak. Przeciętnej klasy ortodonta z niewielkim stażem pracy otrzymuje co miesiąc około 5-6 tys. brutto. Natomiast specjalista w zakresie ortodoncji ze średnim doświadczeniem zarobi już miesięcznie w granicach *7 tys. złotych brutto. Może równie dobrze otrzymywać wynagrodzenie wyższe, sięgające nawet *10 tys. złotych brutto. Wszystko zależy od tego, co rozumie się poprzez średnie doświadczenie i związane z nim kwalifikacje.

Podstawowa pensja listonosza nie należy do zbyt wysokich, mówiąc delikatnie. Niemniej ambitni listonosze mogą zarobić więcej, dlatego i w tym przypadku nie można powiedzieć, że z pensji listonosza nie da się wyżyć.

Ortodonta zarabiający fortunę w Polsce – prawda, czy fałsz?

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na pojęcie „fortuna”, które może jednym kojarzyć się z biliardami, a innym z tysiącami złotych. Z pewnością, prowadząc swój własny gabinet, wzięty ortodonta może spodziewać się, że co miesiąc zainkasuje dochód w granicach nawet *60 tysięcy złotych brutto. Warto zwrócić uwagę na wyraz „wzięty”. Oznacza, że aby naprawdę zarabiać dużo jako ortodonta, najlepiej cieszyć się renomą i mieć klientów, którzy będą polecać usługi innym.

Takie kwoty zarabiają jednak tylko ci ortodonci, którzy prowadzą swoją działalność gospodarczą, czyli otwierają niezależny gabinet dentystyczny. Mając swoją firmę, trzeba również liczyć się z kosztami, jakie ona generuje – w przypadku prowadzenia gabinetu dentystycznego mogą one wynosić miesięcznie nawet *20 tys. złotych.

Nie każdy ortodonta jest na tyle popularny, by co miesiąc „obracać” wspomnianymi kwotami. Dlatego dobrym podsumowaniem zarobków ortodonty może być stwierdzenie, że zarobki nie oddają w pełni klasy dentysty specjalizującego się w ortodoncji.

Poszukując dobrego ortodonty, warto wziąć pod uwagę ofertę Implantis https://implantis.krakow.pl/ortodonta-krakow/. Zakres usług jest na tyle szeroki i atrakcyjny, że praktycznie każdy znajdzie idealne remedium na problemy ortodontyczne dotyczące swojego uzębienia.

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *