Hybrydowe lakiery do paznokci – dlaczego są tak popularne?

Zabiegi pielęgnacyjne i stylizacja paznokci to jedne z najczęściej wykonywanych zabiegów w gabinetach kosmetycznych. Nic w tym dziwnego, w końcu to dłonie są wizytówką każdej kobiety, a zadbane ręce znacznie dodają pewności siebie. Od paru lat coraz bardziej popularny staje się manicure hybrydowy, który dla wielu kobiet stał się absolutnym numerem jeden. Dlaczego hybrydy są tak popularne? Jak się je wykonuje i czy warto się na nie zdecydować?

Jak robi się paznokcie hybrydowe?

Lakier hybrydowy łączy w sobie cechy produktów żelowych i tradycyjnego lakieru do paznokci.  Stylizacja wykonana za jego użyciem to najlepsze rozwiązanie, kiedy przede wszystkim liczy się wytrzymałość i jak najdłuższy ładny wygląd paznokci. Jak się go wykonuje? Najprostsza i najbardziej ogólna zasada jest taka, że na odtłuszczoną płytkę paznokcia nakładana jest baza, następnie jedna lub dwie warstwy lakieru – w zależności od tego jak kryjący jest lakier, a na końcu całość pokrywa się topem błyszczącym lub matowym. Oczywiście, każda warstwa utwardzana jest pod lampą UV i po jej utwardzeniu przecierana cleanerem. 

Manicure hybrydowy a zwykły lakier – różnice

Jeśli zastanawiasz się czy różnica między tradycyjnym lakierem hybrydowym jest znacząca, to odpowiadamy: tak, różnica jest ogromna. Każdy lakier kładzie się na bazy hybrydowe, a następnie utwardza się je w lampie, dlatego oba rodzaje stylizacji różnią się od siebie sposobem wykonywania. Zwykły lakier można nałożyć na płytkę paznokcia i poczekać aż wyschnie, lakier hybrydowy trzeba utwardzić w lampie. Kolejną różnicą jest też trwałość utrzymywania się manicure – lakier hybrydowy jest zdecydowanie bardziej wytrzymały przez co dłużej się utrzymuje. 

Zalety lakierów hybrydowych

Szybki w wykonaniu, długotrwały i pobudzający kreatywność? Taki właśnie może być manicure wykonany lakierami hybrydowymi. Sprawdźmy, dlaczego kobiety decydują się na wybór tej metody stylizacji. 

Wysoka trwałość i długotrwały efekt

Manicure hybrydowy to przede wszystkim trwały sposób stylizacji. Ponowna aplikacja może odbyć się po 3-4 tygodniach, a czasem i po jeszcze dłuższym czasie, jeśli akurat nie znajdziesz terminu, by umówić się na wizytę. Tradycyjny lakier trzeba reaplikować częściej ze względu na jego odpryskiwanie.

Ułatwiają zapuszczanie paznokci

Utwardzanie każdej warstwy w lampie UV sprawia, że paznokcie zyskują dodatkową powłokę, zabezpieczającą je przed łamaniem, dlatego manicure hybrydowy świetnie sprawdza się u osób, którym ciężko zapuszcza się paznokcie. 

Błyskawiczna aplikacja

Mając przygotowaną płytkę paznokcia wystarczy zaaplikować bazę, lakier oraz top i każdą z warstw utwardzić w lampie. Może to wydawać się czasochłonne, jednak po utwardzeniu, paznokcie są po prostu gotowe – nie trzeba czekać aż wyschną, a to czasem zajmuje bardzo długo.

Duży wybór kolorów i efektów

Lakiery i bazy hybrydowe będą tak długo „plastyczne” dopóki nie zostaną utwardzone. Oznacza to, że możliwości stylizacji i eksperymentowania ze zdobieniami jest bardzo dużo. Gama kolorów dostępnych na rynku jest szeroka, ale jeszcze bardziej bogata jest oferta topów, kryształków oraz pyłków nadających różne wykończenia. Jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia i czas, bo im bardziej skomplikowana stylizacja, tym więcej trzeba jej poświęcić. 

Stylizacja paznokci u kosmetyczki 

Lakiery hybrydowe mają wiele zalet i są w stanie zapewnić trwałość na paznokciach, jednak by w pełni skorzystać z dobrodziejstw hybryd, należy zadbać o ich właściwą aplikację. Paznokcie wykonane w profesjonalnym salonie i przy użyciu odpowiednich produktów będą nie tylko ładnie się prezentować, ale też długo utrzymywać. Profesjonalne bazy, topy i lakiery hybrydowe ReformA są fundamentem każdej stylizacji, dlatego tak ważny jest dobór asortymentu i jego przeznaczenia. 

Co więc przemawia za popularnością manicure hybrydowego? Zdecydowanie fakt, że dzięki lakierom na paznokciach można stworzyć wiele stylizacji, nie martwiąc się przy tym o jego trwałość. Warto wypróbować!

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *