Hipnotyzuj uśmiechem

Three beautiful young women in their twenties laughing and having fun at a beach, shot in golden evening sunshine.

Szczery, prawdziwy uśmiech oraz zdrowe, jasne zęby to bezsprzecznie atrybuty, które dodają pewności siebie i działają niczym najlepsza terapia anti-aging. Białe, zadbane zęby stanowią wizytówkę każdej kobiety. Przyciągają uwagę tak samo jak czysta, promienna cera, zdrowe włosy czy wypielęgnowane dłonie.

W badaniach dowiedziono, że nowo poznane osoby, zanim zwrócą uwagę na nasz styl, osobowość czy kompetencje, zauważą najpierw stan naszych zębów. Co więc zrobić, aby nasz uśmiech przyciągał jak magnes? Współczesna stomatologia estetyczna wychodzi naprzeciw naszym potrzebom i oczekiwaniom. Nowoczesne urządzenia, sprzęt i materiały dentystyczne pozwalają na przeprowadzenie szybkich, a co najważniejsze – bezpiecznych zabiegów o spektakularnych efektach.

Zimne światło

Jedną ze skutecznych i bezpiecznych metod przywracania pięknego uśmiechu jest system wybielania przy użyciu akceleratora (lampy) Beyond. Metoda Beyond polega na specjalistycznym zastosowaniu niskiej temperatury i zimnego światła, dzięki czemu możliwe jest uniknięcie podrażnienia nerwów. System wybielania jest skierowany przede wszystkim do osób, których zęby zostały przebarwione wskutek picia dużych ilości kawy, herbaty czy palenia tytoniu. Beyond pomaga również wybielić zęby przebarwione fluorem, tetracykliną, a także pożółknięte w wyniku stosowania różnego rodzaju leków. Zabieg trwa zaledwie pół godziny i jest w stanie wybielić nasze uzębienie od 5 do nawet 14 odcieni w stomatologicznej skali Vita. Przez 48 godzin po zabiegu stomatolodzy zalecają „białą dietę”. Aby utrzymać efekty przez dłuższy czas, należy unikać palenia tytoniu, picia kawy i herbaty, a także czerwonego wina oraz pozostałych kolorowych napojów czy produktów spożywczych.

Moc lasera

Innym sposobem na uzyskanie hollywoodzkiego uśmiechu jest wybielania zębów przy użyciu nowej generacji stomatologicznego lasera diodowego Elexxion Claros. Przed wykonaniem zabiegu wybielania lekarz stomatolog zabezpiecza dziąsła płynnym koferdamem – jest to tzw. dziąsło w płynie. Następny etap to nałożenie żelu wybielającego, który jest aktywowany światłem lasera. Nadwrażliwości pozabiegowe są bardzo rzadkie, a efekty, podobnie jak w przypadku wybielania przy zastosowaniu akceleratora, utrzymują się przez około dwa lata.

System nakładkowy

System ten polega na wykonaniu indywidualnie dopasowanych silikonowych nakładek, które wypełnia się specjalnym żelem wybielającym i zakłada na zęby, ściśle według wskazówek lekarz. Żelowe nakładki muszą być szczelnie dopasowane do uzębienia, by żel wybielający nie wypływał i nie drażnił dziąseł oraz zachowywał odpowiednie stężenie, czyli nie rozcieńczał się w kontakcie ze śliną. Proces wybielania polega na stopniowym utlenianiu się barwników pod wpływem nadtlenku wodoru. Cały proces wybielania zębów trwa około 14 dni. Po tym czasie możemy cieszyć się białym uśmiechem.

Wybielanie wewnętrzne

Martwym zębom, które niejednokrotnie stają się ciemniejsze niż pozostałe, również można przywrócić ich naturalną barwę. W tym celu do wnętrza zęba aplikuje się odpowiedni preparat wybielający. Przed przystąpieniem do zabiegu wybielania lekarz stomatolog wykonuje zdjęcie RTG, żeby sprawdzić, czy leczenie kanałowe rzeszów zostało prawidłowo przeprowadzone. Wobec braku przeciwwskazań do zabiegu, po założeniu materiału wybielającego ząb zabezpieczany jest tymczasowym wypełnieniem.

By zabieg był skuteczny, konieczna jest często 3–4-krotna aplikacja preparatu wybielającego. W celu zachowania bezpieczeństwa zabiegu, stosowane są odpowiednie środki zapobiegawcze.

PASTY DO ZADAŃ SPECJALNYCH

Skuteczne i bezpieczne preparaty do wybielania zębów w domu

BLACK IS WHITE CURAPROX

Jedną z nowości na rynku kosmetycznym jest pasta BLACK IS WHITE Curaprox. To prawdopodobnie jedyna pasta w czarnym kolorze. Aktywnym składnikiem pasty jest węgiel, który wiąże się z taninami (składnikami zawartymi w kawie i herbacie), a także zmniejsza powstawanie osadu.

(cena w zestawie ze szczoteczką: ok. 100 zł)

CURAPROX_materiały dystrybutora

YOTUEL ALL IN ONE

Inną propozycję stanowi pasta Youtel All In One. Jako jedna z niewielu dostępnych past zawiera nadtlenek karbamidu – aktywną substancję wybielającą. Pasta otrzymała tytuł produktu roku w Finlandii oraz w Wielkiej Brytanii.

(cena: ok. 32 zł)

YOTUEL_materiały dystrybutora_1

Tekst: Aleksandra Danylec

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *